fot. Bellator MMA

Patricio Pitbull i AJ McKee 31 lipca powalczą o milion dolarów oraz mistrzowski pas Bellatora

Poznaliśmy szczegóły finału Grand Prix kategorii piórkowej.

Organizacja Bellator MMA podała szczegóły wyczekiwanego pojedynku pomiędzy aktualnym mistrzem wagi piórkowej, Patricio Pitbullem i niepokonanym AJ’em McKee. Starcie to będzie finałem Grand Prix 66 kilogramów, a zwycięzca zabierze do domu złoto tej dywizji oraz okrągły milion dolarów.

Walka odbędzie się podczas zaplanowanej na 31 lipca gali z numerem 263. Jej lokalizacja natomiast to znajdująca się w Inglewood w Kalifornii, na przedmieściach Los Angeles hala The Forum, na trybunach której będą mogli zasiąść kibice.

Niektórzy fani uważają pojedynek Freire z McKee za ciekawszy, niż starcie o pas 66 kilogramów UFC pomiędzy Alexandrem Volkanovskim i Brianem Ortegą. Dlaczego ta rywalizacja budzi aż takie zainteresowanie?

Pitbull to numer 1. rankingu amerykańskiej organizacji bez podziału na kategorie wagowe. Ponadto przez wielu uważany jest za najlepszego piórkowego na świecie. Brazylijczyk dzierży aktualnie dwa pasy Bellatora i odprawia każdego rywala z kwitkiem. W drodze do finału Grand Prix swojej dywizji pokonał on Pedro Carvalho i Emmanula Sancheza – obu w pierwszej rundzie.

26-letni McKee zaś to pochodzący ze sportowej rodziny niesamowity talent, który jak dotąd w MMA nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Podczas turnieju zwyciężył przez poddania z Derekiem Camposem i – niezwykle efektownie – Darrionem Caldwellem. Ewentualna wygrana z Patricio Freire zapewni mu upragniony pas, o który już od dłuższego czasu się dopomina.

W skrócie, jest t0 jedna z najlepszych walk ostatnich lat w Bellatorze, którą każdy fan MMA po prostu musi zobaczyć.

W Polsce pojedynek będzie można obejrzeć za pośrednictwem stacji TVP Sport. Transmituje ona bowiem wszystkie tegoroczne wydarzenia drugiej siły światowego MMA.

Źródło: Bellator MMA

Przeczytaj też: Niepokonany Yaroslav Amosov zdominował Douglasa Limę i został nowym mistrzem wagi półśredniej – wyniki Bellator 260 

Kategorie
BellatorNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.