PFL #4: Marcin Held przegrał na punkty z Olivierem Aubinem-Mercierem

Polak pokonany w Atlantic City...

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Held elektrycznie, stosuje sporo kiwek. OAM rusza agresywnie, inicjuje klincz. To jednak Polak idzie po obalenie za jedną nogę. Kanadyjczyk dobrze się broni, spycha głowę Marcina i po chwili udaje mu się uciec spod siatki. Niezły lewy Aubina-Merciera. Held odpowiada mocnym kopnięciem. OAM w swoim stylu dużo kopie zakroczną nogą na wszystkich wysokościach. Marcin rusza w klincz, który Kanadyjczyk szybko zrywa. Na czole polskiego zawodnika pojawiło się rozcięcie. OAM częstuje Helda długim lewym, po chwili także swoim firmowym kopnięciem w korpus. Walka trafia do klinczu, gdzie Olivier trafia wciskanego w siatkę Polaka kolanami. Na koniec rundy Kanadyjczyk rozrywa klincz. Na około dwadzieścia sekund przed gongiem mocno trafia Helda i posyła go na deski! Rusza po dobitkę, ale Marcin zdołał przetrwać!

Runda druga:

Polak rozpoczyna od wywierania presji, szuka wysokiego kopnięcia. Aubin-Mercier odpowiada jednak potwornie mocnym lewym krosem. Niezłe 1-2 Helda, lecz Kanadyjczyk nie pozostaje dłużny. Marcin rusza po obalenia, ale bardzo mocny pod kątem defensywnych zapasów OAM świetnie się broni. Dobre kilkadziesiąt sekund Polak stara się sprowadzić Oliviera – bez powodzenia. Walka wraca na środek. OAM wywiera delikatną presję. trafia serią uderzeń, przy której wpada w Helda. Dociska go do siatki i… obala! Kanadyjczyk na minutę do końca rundy w półgardzie, pozostaje jednak nieco pasywny. Held natomiast uderza z pleców. Na ostatnie sekundy Aubin-Mercier podnosi pozycję i na nogach kończy drugą odsłonę tej walki.

Runda trzecia:

Held otwiera mocnymi niskimi kopnięciami. Kilka wymian na środku klatki, wydaje się, że to Kanadyjczyk jest precyzyjniejszy. Polski zawodnik stara się zamknąć Oliviera na siatce. Ten jednak świetnie orbituje i unika sprowadzenia. Walka trafia w klincz, skąd Held szuka swojej firmowej skrętówki na nogę. OAM dobrze się broni i neutralizuje zagrożenie. Rywalizacja wraca do dystansu kickboxerskiego. Marcin inkasuje kolejne uderzenia i desperacko stara się obalać. Aubin-Marcier nadal pozostaje jednak czujny i nie daje się nabrać na kolejną próbę skrętówki Polaka. OAM na minutę przed końcem walki inicjuje klincz. Tam jest zbyt pasywny, przez co sędzia przenosi walkę na środek. Ostatnie kilkanaście sekund to wymiany w stójce, w których to Kanadyjczyk odnosi większe sukcesy.

Sędziowie wskazali na jednogłośne zwycięstwo Oliviera Aubina-Merciera. Wszyscy trzej punktowali zgodnie, w stosunku 30-27.

Przeczytaj też: PFL #4 z udziałem Marcina Helda – wyniki na żywo od 01:00 

Kategorie
NEWSPFL

Leave a Reply

Powiązane