Francis Ngannou
fot. Getty Images

„Czasem zastanawiam się, czy naprawdę jestem mistrzem” – Ngannou czuje się lekceważony przez UFC

Aktualny mistrz wagi ciężkiej o braku szacunku ze strony UFC.

Francis Ngannou mistrzem wagi ciężkiej UFC został w marcu tego roku, brutalnie nokautując Stipe Miocica w ich rewanżowym starciu. Gotowość do pierwszej obrony zadeklarował z kolei na wrzesień. Mimo to, amerykańska organizacja postanowiła zorganizować pojedynek o pas tymczasowy. Ten na początku sierpnia, deklasując i ubijając Derricka Lewisa, zdobył niepokonany Ciryl Gane.

Wszystkie te zdarzenia spowodowały, że Predator nie jest pewny na czym stoi. O swoim niezadowoleniu oraz relacjach z UFC Kameruńczyk opowiedział w rozmowie z GQ.

– Czuję, że mnie nie szanują. – powiedział Ngannou. – Dopiero co zostałem mistrzem kategorii ciężkiej, a kilka miesięcy później oni mówią o kimś innym, że też jest mistrzem. Czasem w ogóle nie jestem pewien, czy naprawdę jestem mistrzem, czy nie. To zagmatwane.

Francis czeka teraz na unifikacyjne starcie z Gane i ma nadzieje, że wkrótce do niego dojdzie. Dodał natomiast, iż nie może być niczego pewny, bo tak samo jak o walce przeciwko Francuzowi, mówiło się o jego niedoszłym pojedynku z Jonem Jonesem.

– Jestem mistrzem wagi ciężkiej i chcę nim pozostać! – oznajmił Predator. – Ale w tej grze, w miarę postępów, odkrywasz, jak bardzo jest ona polityczna. Biznesowa strona nie jest zbyt przyjemna – nie jest tak łatwa jak czysty sport.

– Przed walką ze Stipe Miociciem jedyne o czym się mówiło to walka wygranego z Jonem Jonesem. – dodał. – To się jednak nigdy nie wydarzyło. Jesteśmy tutaj: z tymczasowym tytułem i wszystkim innym.

Źródło: gq.com

Przeczytaj też: Nate Diaz zawalczy jeszcze w tym roku? 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply


Powiązane

 • Oktagon 37 – Wyniki!

  Wyniki gali Oktagon 37: Karta Główna: Kategoria Półśrednia (walka o pas): Kaik Brito (16-4) pokonał Davida Kozmę (30-12) Kategoria Piórkowa (walka o tymczasowy pas): Mate...
 • Polacy ze zwycięstwami na gali Oktagon 37!

  Robert Bryczek (15-5) oraz Adam Pałasz (8-1) zwyciężyli swoje pojedynki na gali Oktagon 37. Bryczek pokonał Abdela Rahmane Driaia (7-2) przez nokaut w pierwszej rundzie natomiast Adam Pałasz znokautował...
 • ONE 164: Pacio Vs. Brooks – Wyniki!

  Wyniki gali ONE 164: Pacio Vs. Brooks: Karta Głowna: Kategoria Słomkowa (walka o pas): Jarred Brooks (20-2 1 N/C) pokonał Jashuę Pacio (20-4) Umowny limit 62,6...
 • Thompson - Holland

  UFC on ESPN 42: Thompson vs. Holland – wyniki

  W walce wieczoru Stephen Thompson rozbił Kevina Hollanda, którego narożnik nie dopuścił do piątej rundy. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki z tego wydarzenia. UFC on ESPN 42 – wyniki: Karta...

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.