fot. Getty Images

UFC Vegas 34: Świetnie dysponowany Giga Chikadze rozbił Edsona Barbozę [WIDEO]

Gruzin pozostaje niepokonany w UFC i robi znaczny krok w kierunku mistrzowskiego pasa!

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Chikadze otwiera niskim kopnięciem, po chwili dokłada także fronta. Barboza odpowiada, wywiera delikatną presję, zmuszając Gruzina do orbitowania. Ten szachuje, zmienia pozycje i trafia low-kickiem. Edson też trafia na łydkę – zdaje się, że jeszcze mocniej. Giga krąży, kopnięcie na głowę, ale zblokowane. Brazylijczyk skraca dystans z ciosem na korpus, a Chikadze wyskakuje z latającym kolanem. Te nie wchodzi jednak czysto. Barboza cały czas idzie do przodu. Dwa kopnięcia lewą nogą od Gigi, który miesza pozycje, kręci obrotówkę. Brazylijczyk skraca dystans z szybką kombinacją. Po chwili poczęstował rywala srogim middlem. Chikadze natomiast kopie wysoko, potem – gdy ręce Edsona chronią jego głowę – trafia na korpus. Zdaje się, że wstrząsnął Brazylijczykiem. Giga przejmuje inicjatywę na ostatnie kilkadziesiąt sekund, trafiając jeszcze kilkoma uderzeniami.

Runda druga:

Wymiana niskich kopnięć na początku drugiej odsłony. Minimalną presję cały czas wywiera Barboza. Gruzin sprawnie jednak krąży, trafiając low-kickami. Długi kros Chikadze. I kolejny. I kopnięcie na korpus. W świetnej formie dzisiaj Giga. Edson doskakuje z szybką kombinacją, sięgając celu podbródkiem. Inkasuje jednak kolejne kopnięcia na wszystkich wysokościach. Firmowy middle-kick Gruzina. Barboza odpowiedział prawy hakiem na korpus. I poczuł to Giga, ewidentnie się zginając. Brazylijczyk dalej stroną wywierającą presję, lecz inkasuje prostego. Efektowne kopnięcie od Chikadze. Edson odpłaca się middlem. I kolejnym. W ostatnich sekundach dokłada jeszcze lowa.

Runda trzecia:

Barboza rusza agresywniej – ale pudłuje. Frontal od Gruzina. Następnie low-kick i kolano na korpus, które mocno poczuł Barboza. Cofa się. Giga rusza natomiast ostro do przodu. Goni wręcz za swoim rywalem, sięgając go uderzaniami.

Trafia mocnym prawym! Edson ląduje na deskach! Chikadze idzie po dobitkę, chce skończyć ten pojedynek! Niespodziewana próba duszenia w wykonaniu Gruzina. Barboza sprawnie się broni, lecz wstając inkasuje kolejne mocne ciosy, które zwalają go z nóg! Sędzia wkracza między zawodników! Koniec!

Przeczytaj też: UFC Vegas 35: Gerald Meerschaert sensacyjnie udusił Makhmuda Muradova [WIDEO] 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.