Dana White
si.com

White nie będzie zmuszał do szczepień w UFC. „Twoje ciało, Twoja decyzja”

Koronawirus nadal czai się za plecami UFC.

Kolejne regiony w Stanach Zjednoczonych zaostrzają restrykcje. Chociażby w Nowym Jorku mieszkańcy są zmuszeni, by okazać dowód szczepień przeciw Covid-19, by wejść do wielu miejsc. To spowodowało także dyskusje o przyszłości organizacji sportowych i szczepieniach wśród nich.

Temat oczywiście dotarł także do UFC. Michael Chandler stwierdził ostatnio, że stoi znak zapytania nad jego walką z Justinem Gaethje na UFC 268. Uważa, że do listopada może nie zdążyć się zaszczepić.

Swoje zdanie na zaistniałą sytuację wyraził prezydent UFC – Dana White w rozmowie z  TSN.

– Nigdy nie mówiłbym innemu człowiekowi, co ma robić ze swoim ciałem. Jeśli chcesz się zaszczepić, to twoja sprawa. To jest twój wybór. Nigdy nie usłyszycie ode mnie, że będę zmuszał ludzi do szczepień. To się nigdy nie stanie. Myślę, że wielu ludzi to robi. W Nowym Jorku mówią ci, że nie możesz wejść do restauracji czy na siłownię, jeśli nie jesteś zaszczepiony i nie możesz tego udowodnić i tym podobne rzeczy. Niektórzy ludzie są zwalniani z pracy, jeśli się nie zaszczepią. Tutaj to się nie stanie. Jeśli chcesz się zaszczepić, zaszczep się. Jeśli nie, to jest to twoja decyzja, twoje ciało – zadeklarował White.

Postawa White’a może wpłynąć na lokalizację gali UFC 268. Pierwotnie ma odbyć się w Madison Square Garden. Dana w razie co jest przygotowany, by znaleźć inne miejsce.

White jest znany z dość specyficznego podejścia do trwającej pandemii koronawirusa. Gdy rok temu trwał najostrzejszy lockdown i wiele dyscyplin było zamrożonych, to UFC jako pierwsze skorzystało z możliwości organizowania eventów. Tak samo było, gdy dowiedział się o ponownej możliwości organizowania gal przy pełnych trybunach.

Przeczytaj też: Bohaterowie UFC 265 twarzą w twarz [WIDEO]

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.