Alex Pereira
fot. GLORY

“Adesanya nie jest na jego poziomie” – Teixeira chwali Alexa Pereirę

Glover Teixeira jest pod dużym wrażeniem umiejętności dwukrotnego pogromcy Israela Adesanyi, Alexa Pereiry.

Niedawno dowiedzieliśmy się, iż jeden z najlepszych kickboxerów na świecie, Alex Pereira, podpisał kontrakt z UFC i zadebiutuje tam 6 listopada w starciu z Andreasem Michailidisem. Wiadomość ta wywołała sporo dyskusji, gdyż Poatan jest zawodnikiem, który. jeszcze za czasów startów obu w sportach uderzanych, dwukrotnie zwyciężył z aktualnym mistrzem wagi średniej, Israelem Adesanyą. Nokaut, jaki Brazylijczyk zafundował mu w rewanżu, po dziś dzień jest jedynym w karierze The Last Stylebendera. 

Teraz Pereira, szykując się do debiutu pod szyldem największej organizacji MMA na świecie, sporo czasu spędził z piekielnie doświadczonym w mieszanych sztukach walki Gloverem Teixeirą. Następny rywal naszego Jana Błachowicza miał okazję sparować z Alexem i nie ukrywa, że jest pod dużym wrażeniem jego umiejętności.

Goszcząc w podcaście Trocação Franca Glover dał jasno do zrozumienia fanom, iż jego zdaniem Pereira będzie ogromnym zagrożeniem dla Adesanyi.

– Jego tatuś jest już w UFC. – powiedział Teixeira o mistrzu wagi średniej. – Adesanya nie chce mówić o Pereirze. Dobrze jednak wie, jak bardzo jest on dla niego niebezpieczny. Nikt nie sprawi tyle kłopotów Adesanyi w wadze średniej, co on. Nie mówię, że na pewno wygra, bo to inna walka, inny styl, ale Adesanya teraz się modli, aby Poatan został zestawiony z kimś takim, jak Phil Davis.

– Gdy Alex uderzy cię w prawe żebro, twoje lewe żebro cię zaboli – kontynuował Glover, śmiejąc się. – Adesanya nie jest na jego poziomie. Pereira znokautował go w dużych rękawicach. Teraz będzie walczył w znacznie mniejszych…

Źródło: MMAFighting.com

Przeczytaj też: UFC Vegas 37: Anthony Smith po szalonym pojedynku poddał Ryana Spanna [WIDEO] 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane