Jose Aldo
fot. Bloody Canvas

Aldo: Nie myślę dziś o walce z Cruzem

Jose Aldo nakreślił plany na nadchodzące miesiące.

Jest skłonny dostosować swój harmonogram dla walki z byłym mistrzem UFC w wadze koguciej T.J. Dillashawem, ale nie dla  legendy MMA – Dominicka Cruza.

Aldo chce zostawić po sobie spuściznę, zbudować fajną historię, więc kiedy przejdzie na emeryturę, będę mógł spojrzeć wstecz i zobaczyć, że zbudowaliśmy coś fajnego – powiedział w rozmowie z MMA Fighting.

– Chcę wspinać się krok po kroku – powiedział Aldo – Być może ugryzłem więcej niż mogłem przeżuć (na początku startów w koguciej), ale to się zdarza, celujesz w duże rzeczy i uderzasz. Ale teraz jest inaczej, idziemy krok po kroku, dostosowując się do dywizji. Po tej świetnej walce, chcę położyć kolejny świetny występ do grudnia.

– Dillashaw jest w centrum uwagi – kontynuował – Jeśli to będzie na początku przyszłego roku, też mogę poczekać. Zostawię to 'Dede’ (trener Andre Pederneiras), aby się tym zajął. Ja chcę walczyć w grudniu lub styczniu, góra. Z kolejną świetną walką i zwycięstwem, możemy zbliżyć się do pasa.

Aldo odniósł się również do potencjalnego starcia z Dominickiem Cruzem.

– Słyszałem, że niektórzy reporterzy mówili o tej walce [z Cruzem], ale myślę, że obaj idziemy w różnych kierunkach – powiedział Aldo – On jest bardziej oddany transmisjom niż własnej karierze. Nie myślę o walce z Dominickiem dzisiaj. Szanuję go, lubię go też za to, że jest jednym z największych mistrzów wagi koguciej ale w tej chwili zmierzam w kierunku tytułu. Nie ma powodu, dla którego miałbym się zatrzymać i zrobić walkę, która zaprowadzi mnie donikąd. Bardziej prawdopodobna jest dla mnie walka z Robem Fontem niż Dominickiem Cruzem.

Przeczytaj też: Opublikowano plakat gali UFC 267

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.