Volkov i Overeem
Zdjęcie: twitter.com/UFCEurope

Overeem o emeryturze: 18 miesięcy, a potem…

Nic nie może przecież wiecznie trwać. Alistair Overeem też jest tego świadom i powoli układa plany na definitywne zakończenie kariery.

Wydaje się to niesamowite, ale choć Overeem to jedna z największych gwiazd w historii dywizji ciężkiej w UFC, to nigdy nie sięgnął po pas mistrzowski. Gdy miał szansę ponownie zbliżyć się do tytułu, to niestety mieszał zwycięstwa z porażkami.

Mają prawo do zwolnienia po przegranej. Tak są skonstruowane kontrakty. Spędziłem z nimi naprawdę fajny czas. Może nadeszła już pora na nową generację? Nie można zapominać, że mam już 41 lat. Powoli staję się stary. Chciałem zakończyć karierę w UFC, ale to nie zależało ode mnie  – przyznał w rozmowie z MMA Junkie.

Teraz Overeem wraca tam, gdzie wybił się na szersze wody – do kick-boxingu. Od razu dostanie okazję na zdobycie tytułu. Zmierzy się z Rico Verhoevena

Podchodzę do tego realistycznie. Mój koniec już się zbliża. To będzie mój ostatni rok. Skończone. Rok, może półtora. Musi się to zmieścić w maksymalnie półtora. 18 miesięcy, a potem trzeba to zakończyć – stwierdził Overeem.

Przeczytaj też: UFC Vegas 37: Smith obrał kolejny cel po wygranej

Kategorie
NEWSŚwiat

Leave a Reply

Powiązane