Mateusz Gamrot
fot. UFC/Twitter

Dawson zdradził najbliższego rywala Gamrota?

To byłoby arcyciekawe zestawienie dla Polaka!

Mateusz Gamrot od jakiegoś czasu informuje w mediach społecznościowych, że czeka go duża walka. Niespodziewanie potencjalnego oponenta możemy poznać… z wywiadu Granta Dawsona.

Dawson to także zawodnik wagi lekkiej, który na początku października miał zawalczyć z Diego Ferreirą. Amerykanin wypadł jednak z tej walki. Portal “MMASucka” przeprowadził rozmowę z Dawsonem, z której wynika iż jest nadal chętny na starcie z Brazylijczykiem. Ale ponoć organizacja ma inne plany.

– Ne wydaje mi się, aby miało dojść do tej walki. Słyszałem z nieoficjalnego źródła, więc mi nie wierzcie. Ae dochodziły mnie wieści, że Mateusz Gamrot dostanie to starcie. Zasługuje na to, więc jestem z tym ok. Diego potrzebuje przeciwnika. Ja zdecydowanie chciałbym, by kiedyś doszło do naszej konfrontacji. Ale teraz nie znajduję się w zbyt dobrej pozycji, żeby stawiać warunki – stwierdził Dawson.

Dla “Gamera” oznaczałoby to atak na pozycję rankingową, bowiem Ferreira jest jedenasty w oficjalnym rankingu UFC wagi lekkiej. Co prawda aktualnie na koncie ma dwie porażki z rzędu, ale też potrafił wygrywać z takimi zawodnikami jak Anthony Pettis czy Mairbek Taisumov. W UFC walczy od 2014 roku.

Gamrot natomiast ma za sobą trzy występy w oktagonie. Zadebiutował równo rok temu, w październiku. Wtedy nieznacznie przegrał z Guramem Kutateladze. Potem odbił się nokautując Scotta Hotlzmana i poddając Jeremy’ego Stephensa.

Przeczytaj też: Gamrot: Padła propozycja rywala i daty

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane