Poirier Oliveira
fot. MMAJunkie

Poirier potwierdza: Zawalczy o pas na UFC 269

W grudniu dojdzie do hitowej walki.

Dustin Poirier dostanie okazję do zdobycia tytułu niekwestionowanego mistrza wagi lekkiej. W mediach społecznościowych potwierdził, że podpisał kontrakt na mistrzowską walkę.

Więcej informacji zdradza ESPN – 11 grudnia Poirier zawalczy z Charlesem Oliveirą.

Poirier ma serię trzech zwycięstw z rzędu. W ostatnich dwóch walkach był lepszy od Conora McGregora. Choć trzeba pamiętać, że podczas trylogii Irlandczyk doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuację pojedynku. W 2019 roku był już tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Nie podołał Khabibowi Nurmagomedowovi, gdy doszło do unifikacji tytułu.

Natomiast dla Oliveiry będzie to pierwsza obrona pasa. Ma świetną serię – dziewięciu wygranych. W maju został mistrzem dywizji lekkiej. Pokonał Michaela Chandlera i przejął tytuł od Nurmagomedova, który odszedł na emeryturę.

Tym samym karta UFC 269 zapowiada się na mocno napakowaną. Na ten moment w rozpisce widnieją trzy pojedynki o pasy: Amanda Nunes postawi mistrzostwo wagi koguciej na szali przeciwko Juliannie Pennie. Dojdzie także do finalizacji trylogii wagi muszej. Brandon Moreno zmierzy się z byłym mistrzem Deivesonem Figueiredo

Przeczytaj też: UFC Fight Night 193: Santos vs Walker – Wyniki!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.