White Chimaev
Zdjęcie: Twitter/UFC

White: Chimaev jest walkę lub dwie od title shota

Khamzat Chimaev coraz mocniej przebija się do ścisłego topu kategorii półśredniej.

Dana White wierzy, że fani będą mogli zobaczyć  Chimaeva w walce o tytuł UFC, ale nie w jego następnej walce.

Chimaev  zaliczył  mocno wyczekiwany powrót do oktagonu podczas UFC 267 w Abu Dhabi w miniony weekend w walce z z Li Jingliangiem. Dla Khamzata był to pierwszy pojedynek od września 2020 roku, kiedy to odniósł sensacyjne, 18-sekundowe zwycięstwo nad Geraldem Meerschaertem.

Pojedynek okazał się być szybkim i jednostronnym starciem. „Borzowi” udało się zdobyć wczesne obalenie i od razu zaczął rozmawiać z prezydentem UFC Daną White, jednocześnie obijając swojego przeciwnika z górnej pozycji. Chimaev w końcu przeszedł za plecy Li, gdzie założył duszenie, które uśpiło rywala.

Po czwartym z rzędu efektownym występie pod szyldem UFC, wielu fanów i analityków domagało się dla Chimaeva walki o tytuł. Jednak według Dany White’a, „Borz” wciąż jest o jedną lub dwie walki od takiej szansy.

– Nie wiem, czy Chimaev jest jeszcze na to gotowy (na title shot). Dopiero co wdarł się do pierwszej dziesiątki walcząc z numerem jedenaście – powiedział White (MMANews) – To jest zupełnie inna gra, kiedy dostajesz się do pierwszej dziesiątki i zaczynasz walczyć z piątką i wyżej. On jest jedną lub dwie walki od mistrzostwa.

Ostatnio White sugerował chęć zorganizowania walki Chimaeva z Natem Diazem. Sam Diaz chyba ma inne plany. Chimaev nadal jest niepokonany w zawodowej karierze.

Przeczytaj też: Błachowicz mocno spada w rankingu najlepszych zawodników UFC

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.