MMAJunkie

Bój ostatniej szansy. Cerrone vs. Lauzon w planach na kwiecień

Dwóch niezwykle doświadczonych zawodników zmierzy się ze sobą

Donald Cerrone (36-16-2 N/C) jest w UFC od 2011, Joe Lauzon (28-15) zaczynał w 5. sezonie TUF-a w roku 2007. Dwóch weteranów ma zmierzyć się ze sobą i dla obu może to być walka ostatniej szansy by jeszcze pozostać w UFC. Sytuacja może nie jest na tyle klarowna w kwestii Lauzona, tym bardziej, że ostatni raz walczył w 2019 roku.

Jasna jest jednakowoż na pewno dla „Cowboya”, o którym Dana White mówił po ostatniej porażce, że teraz musi wygrać. Jeśli to mu się nie uda, organizacja będzie musiała pożegnać się z ikoną MMA. Czy ta sztuka mu się uda? O tym przekonamy się 30. kwietnia, bo na tę datę zaplanowano pojedynek.

Cerrone na 6 ostatnich pojedynków przegrywał pięciokrotnie. Ta jedna walka to jednak nie zwycięstwo, a no contest po starciu z Niko Price’m, u którego wykryto niedozwolone substancje. W samej walce padł remis. Ostatnie zwycięstwo „Cowboy” zanotował w 2019 roku jednogłośnie wygrywając z Alem Iaquintą.

Lauzon nie walczył od niemal 3 lat. W październiku 2019 roku pokonał Jonathana Pearce’a przez TKO. Przed tym pojedynkiem również miał długą przerwę. Nie walczył przez półtora roku po porażce z Chrisem Gruetzemacherem.

Czytaj także: Nieoficjalnie: Odchodzi weteran. Jeremy Stephens za burtą UFC

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.