Ngannou - Gane
Zdjęcie: UFC Europe

UFC 270: Ngannou nadal na szczycie wagi ciężkiej! Niespodziewany przebieg ME

Francis Ngannou mimo początkowych problemów pokonał Cyrila Gane przez jednogłośną decyzję sędziów i jest nadal mistrzem wagi ciężkiej UFC.

Gane od razu chciał zaskoczyć oponenta i ruszył na takedown. Ngannou zablokował akcję, więc Francuz wycofał się. Po chwili to Kameruńczyk odepchnął przeciwnika do klatki. Kombinacja Francisa. Obrotówka na korpus w wykonaniu Cyrila, ale skuteczny unik rywala. Kolejny klincz i kontrola Kameruńczyka. Gane odwraca. Przepychanki i rozerwanie akcji. Jeszcze front kick od Gane na koniec rundy.

Ngannou wyglądał już na zmęczonego. Side kick od Gane. Walka nieco zwolniła, ale poszli w końcu na wymianę ciosów. Kolejny klincz. Szybko rozerwany, ale Francis wyprowadza ciosy. Wysokie kopnięcie od Cyrila! Niedługo potem kolejna obrotówka Francuza. Narożnik zachęcał Ngannou do aktywności, lecz ten wyraźnie miał problemy.

Ngannou wreszcie zrobił coś efektownego w III rundzie. Zaskoczył oponenta znakomitym powaleniem! Tam przeszedł do rozbijania przeciwnika. Gane jednak się podniósł. Kopnięcie Francisa! Akcja ponownie pod klatką. Powalenie Ngannou… ale Gane szukał kimury! Kameruńczyk wydostał się i kontrolował walkę do końca rundy z góry.

Obydwaj już zmęczeni weszli w IV rundę. Front kick od Gane i Ngannou w ripoście szukał powalenia. Udało się. Co więcej – Francuz miał problemy z podniesieniem walki. I to do końca rundy! Remis?

W decydującej rundzie to Gane zaliczył takedown. I szukał poddania. Ngannou wydostał się. Do tego skontrował i przeszedł do góry! Ale nie… Cyril przechwycił nogę! Leg-lock! Ngannou wstaje! I przejmuje kontrolę! Znakomita praca Kameruńczyka w parterze! Decyzja!

Cyril Gane miał świetne wejście do walki. Ale od trzeciej rundy Francis Ngannou wziął się do roboty. Przede wszystkim – zaskoczył w parterze. Duże błędy popełniał Francuz. To zadecydowało, że sędziowie wskazali jednogłośnie na Ngannou, który utrzymał pas mistrzowski wagi ciężkiej!

Przeczytaj też: UFC 270: Będzie czwarta walka?! Figueiredo odzyskuje pas wagi muszej!

Przeczytaj też: UFC 270: Frevola pokonuje Valdeza po niesamowitej bitce!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.