Bloody Elbow

Będzie rewanż Rose Namajunas z Carlą Esparzą. Tym razem o pas mistrzowski

Pojedynek zaplanowano na galę UFC 274

O walce poinformowała już nawet sama pretendentka. Carla Esparza (18-6) za pośrednictwem social mediów napisała, że oficjalnie zmierzy się z Rose Namajunas (11-4) o pas w kategorii słomkowej na UFC 274. Galę zaplanowano na 7 maja tego roku. Warto także dodać, że zawodniczki miały już okazję się ze sobą zmierzyć. W 2014 roku podczas finału 20. sezonu TUF-a górą była Esparza. Udusiła Amerykankę w trzeciej rundzie.

Namajunas zdobyła pas nokautując Weili Zhang kopnięciem już w 1. rundzie pojedynku. Następnie obroniła go w walce rewanżowej z Chinką, tym razem już na pełnym dystansie. Werdykt nie był jednogłośny, ale to Amerykanka ostatecznie zachowała pas.

„Cookie Monster” ma godną podziwu serię zwycięstw. Wygrała bowiem pięć swoich ostatnich pojedynków. Cztery z nich przez decyzję (Jandiroba, Grasso, Waterson i Rodriguez), a w ostatnim zatriumfowała przez TKO w rundzie 2. z Xiaonan Yan.

Main eventem gali UFC 274 będzie zaś starcie o pas mistrzowski w kat. lekkiej. Charles Oliveira podejmie Justina Gaethje. Innym niesamowicie elektryzującym pojedynkiem będzie chociażby bój Michaela Chandlera z Tony’m Fergusonem.

Czytaj także: Jędrzejczyk: Oczyściłam głowę i jestem gotowa do walki! 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.