Soldić
Roberto Soldic/Facebook

„UFC jest rzeczywistym zagrożeniem” – Lewandowskim o możliwym odejściu Soldicia z KSW

Roberto Soldić ma jeszcze tylko jedną walkę w kontrakcie z KSW.

„Robocop” podczas KSW 65 w fenomenalny sposób rozprawił się z Mamedem Khalidovem. To aktualnie podwójny mistrz KSW w wadze półśredniej oraz średniej. Dotychczasowe osiągnięcia powodują, że Soldić ma teoretycznie coraz mniej wyzwań w polskiej organizacji. Maciej Kawulski i Martin Lewandowski nie mają jednak zamiaru tak łatwo odpuszczać swojej gwiazdy.

– Zaraz po ostatniej gali miałem długą rozmowę z wieloma osobami z UFD GYM, a przede wszystkim z Ivanem Dijakoviciem. Ustaliliśmy jakieś ramy współpracy, powiedzieliśmy, kto mniej więcej na co by się zgodził i na co by się nie zgodził. Czyli określiliśmy nawet nie przybliżone co bardzo konkretne ramy długoterminowej współpracy – stwierdził Lewandowski.

– Na moją ocenę KSW może zagrozić tylko oferta ze strony UFC. Nie sądzę, że ONE FC, Bellator, PFL czy mniejsi nie tylko byliby w stanie finansowo dorównać tej ofercie, którą Roberto ma już złożoną na stole, ale też jeżeli chodzi o całość – oprawę, to, jakie mniej więcej miałby wyzwania. Bo wiemy, że Roberto od wielu walk oczekuje już konkretnych wyzwań, konkretnych nazwisk. UFC jest takim rzeczywistym zagrożeniem, ale nie ma jeszcze finalnej decyzji po ich stronie. Czekam z niecierpliwością, co nie oznacza, że będę poganiał, bo jest jeszcze dużo czasu do najbliższej walki. Myślę, że Roberto to gdzieś w granicach wakacyjnych miesięcy – dodał współwłaściciel KSW.

Lewandowski zapowiedział, że nie odpuści walki o przyszłość Soldicia w KSW. Podkreślił również, iż ciągle jest na bieżąco z propozycjami z innych organizacji.

Przeczytaj  też: Jędrzejczyk: Oczyściłam głowę i jestem gotowa do walki!

Źródło: MyMMA

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.