MMA Fighting

Janek Błachowicz wygrywa przez kontuzję kolana Rakicia! (wideo)

Zaskakujący finisz walki wieczoru. Polak błyskawicznie wraca do mistrzowskiego obrazka

W pierwszej rundzie Janek Błachowicz miał wyraźną przewagę w stójce. Znakomicie pracował low kickami, które sukcesywnie rozbijały wykroczną nogę Rakicia. Serb próbował na nie odpowiadać, ale lwią część z nich Błachowicz blokował. Janek był także konkretniejszy w akcjach bokserskich. Dobrze zmieniał poziomy i bił wpierw mocno na korpus, a potem na głowę. Trafiał także znacznie mocniej niż rywal. Udawało się również Polakowi obronić próbę sprowadzenia.

Drugą rundę Janek zaczął podobnie jak pierwsze starcie. Pracował nad Rakiciem na każdym poziomie i lekko rywala naruszył. W efekcie tego Aleksandar poszedł po sprowadzenie, tym razem udane. Obalenia nie wypuścił już do końca rundy. Z początku „Cieszyński Książe” spróbował trójkąta nogami i wiele mu do finalizacji nie brakowało. Rakic jednak się wyślizgnął i zaczął pracować z góry nad Polakiem. Spadło kilka mocnych łokci, ale pod koniec rundy Błachowicz udanie przesunął się pod siatkę co pozwoliło uniknąć kolejnych mocnych uderzeń.

Niedługo po starcie 3. rundy Janek zaatakował kombinacją w stójce. Rakić musiał się wycofać. Janek poszedł za rywalem, uderzył na wykroczną nogę lowem. Ponowił ciosem na korpus i prostym. Kiedy rywal Błachowicza próbował uniknąć ciosu, doznał ciężkiej kontuzji nogi zakrocznej. Upadł i sędzia natychmiast musiał przerwać pojedynek. Bardzo możliwe, że to właśnie duża ilość low kicków sprawiła na nogę wykroczną sprawiła finalnie, że ta zakroczna nie wytrzymała. Jedno zaś jest pewne – Janek zrobił wielki krok by wrócić na tron!

Czytaj także: Weili Zhang vs. Joanna Jędrzejczyk na UFC 275

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.