Karolina Kowalkiewicz
Zdjęcie: bloodycanvas.net

Karolina Kowalkiewicz poznała rywalkę na powrót. Zmierzy się z nią po raz drugi

Polka spróbuje odbić się po serii porażek rewanżowym starciem z Felice Herrig

Czerwiec będzie niezwykle emocjonujący dla polskich fanów MMA. Oprócz pierwszego main eventu Mateusza Gamrota i powrotu po długiej przerwie byłej mistrzyni, Joanny Jędrzejczyk, zobaczymy też inny wyczekiwany powrót. Do oktagonu już za tydzień, 4. czerwca, wraca bowiem po poważnym urazie i nieudanych pojedynkach Karolina Kowalkiewicz (12-7). Zmierzy się zaś już po raz drugi z Felice Herrig (14-9).

Karolina ma obecnie serię 5 porażek z rzędu i powrót po poważnej kontuzji oka w walce z Xiaonan Yan. Po urazie walczyła jeszcze raz, ulegając Jessice Penne przez poddanie w 1. rundzie. Przed walką z Yan zaś przegrywała z Alexą Grasso, Michelle Waterson i Jessicą Andrade. która zafundowała Łodziance pierwszą i jedyną porażkę przez nokaut. Jej ostatnie zwycięstwo to zaś właśnie wygrana przez SD z Felice Herrig w 2018 roku.

Herrig nie walczy od prawie dwóch lat. Po porażce z Kowalkiewicz walczyła zresztą tylko dwukrotnie. Wpierw uległa Michelle Waterson przez jednogłośną decyzję sędziów, a następnie przegrała przez poddanie z Virną Jandirobą. Ostatni raz wygrała w 2017 roku niejednogłośną decyzją w walce z Cortney Casey.

Czytaj także: Gamrot doceniony! Zawalczy w main evencie gali UFC 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.