Borys Mańkowski
Zdjęcie: KSW

Mańkowski o Torresie: Mniej więcej wiadomo, co on będzie robił

Borys Mańkowski wytłumaczył dlaczego wybrał Daniela Torresa na kolejnego rywala.

18 czerwca dojdzie do kolejnej gali KSW w Toruniu. Tam Mańkowski zmierzy się z Torresem w jednej z najciekawszych walk.

To jest taka moja misja – z racji tego, że był mistrzem w 66 kg w KSW, to będzie już trzeci były mistrz tej kategorii… i jeśli uda mi się go pokonać, to sobie go dodam do swojej kolekcji – stwierdził Mańkowski w rozmowie z Arturem Mazurem dla WP Sportowe Fakty.

Mniej więcej wiadomo, co on będzie robił. Nie ma nie wiadomo jakiego wyszukanego stylu walki, nie ma nie wiadomo ilu broni. Tak ja go widzę. Tylko jest skuteczny i bardziej bym właśnie powiedział, że zasób jego technik jest ograniczony, ale jest skuteczny. W ten sposób bym na to spojrzał. A jeśli chodzi o jego uderzenia rękoma, to wiem o co chodzi. Generalnie: podstawowe ciosy Daniela Torresa to są dwa cepy z obu rąk plus prawy bity na brzuch, taki zamaszysty cep czy hak. I tu bardziej chodzi o to, że nie wiadomo, czy uderzy u góry czy na dół. Dlatego trzeba mieć łapy przyklejone do czoła i łokieć mocno przyklejony do bebechów, tak, żeby cię po prostu nie zaskoczył, a żebyś ty mógł go fajnie skontrować. Także bardziej bym to tak widział, nie? Bo osoby, które są naprawdę nieprzewidywalne to… o, Mamed jest taki właśnie nieprzewidywalny. On może zaskoczyć. Jak oglądałem jego walki, to za cholerę nie wiedziałem, jak się do tego przygotować. Bo wiesz, albo cię zaskoczy kolanem, albo frontem, albo obrotówką, albo cię udusi, albo złamie ci łapę, albo dojdzie do skręta, albo udusi… wiesz, to jest nieprzewidywalny zawodnik – ocenił analizując oponenta.

To, co ja mogę powiedzieć o nim, to że jest twardy, idzie do przodu i musisz go zaszlachtować, poddać go musisz, żeby odpuścił, bo tak, to on będzie cały czas szedł od przodu. I to jest właśnie ten gwarant naszej dobrej walki, bo ja też jestem takim zawodnikiem, co idzie do przodu i to razem da ten wulkan 18 czerwca – dodał.

Przeczytaj też: Bonusy po gali KSW 70 (Wideo)
Źródło: Klatka po klatce
Kategorie
Uncategorized

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.