Brett Okamoto/Twitter

Nieoficjalnie: Nowa data pojedynku Cowboya z Lauzonem

Wedle coraz większej ilości źródeł, dwaj weterani oktagonu dogadali się już na nowy termin walki

Do pojedynku Donalda Cerrone (36-16-2 N/C) z Joe Lauzonem (28-15) miało dojść podczas ostatniej gali UFC – z numerem 274. Walka jednak wypadła z karty na dosłownie godziny przed tym wydarzeniem, a to za sprawą zatrucia pokarmowego, które dopadło Cowboya. Na poznanie zwycięzcy tego boju nie będzie jednak trzeba długo czekać.

Jak poinformował sam Cerrone za pośrednictwem social mediów, a za nim inne źródła, nowy termin jest już dogadany. Walka będzie przeniesiona najprawdopodobniej na galę odbywającą się w Austin 18. czerwca. Tak informuje choćby dziennikarz ESPN, Brett Okamoto. Co istotne, będzie to gala z udziałem fanów. Cowboy poinformował bowiem, że daje sobie jeszcze dwie walki przed końcem kariery, a tak ikoniczna postać dla sportu z pewnością zasługuje na pożegnanie z publiką.

Cerrone ma ostatnio za sobą pięć porażek i jeden no contest. Do pewnego momentu przegrywał jedynie z topem kategorii, lecz ostatnio uległ przez TKO Alexowi Morono. Wówczas pojawiły się pierwsze plotki o możliwej emeryturze legendarnego fightera. Teraz jednak stanie przed szansą zakończenia kariery z tarczą tocząc dwa ostatnie boje.

Lauzon to również prawdziwy weteran MMA jak i samego UFC. 37-latek pozostaje jednak nieaktywny od 2019 roku kiedy to pokonał przez TKO Jonathana Price’a. Wcześniej zaś miał serię trzech porażek z rzędu.

Czytaj także: UFC 274: Brandon Royval przetrwał nawałnicę i poddał Schnella 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.