Charles Oliveira
fot. UFC/Twitter

„Został oszukany” – Rogan ostro o sytuacji Oliveiry

Joe Rogan jest zdania, że ktoś namieszał podczas ważenia Charlesa Oliveiry.

Dla przypomnienia – Oliveira nie zrealizował limitu wagowego przed galą UFC 274. W związku z tym stracił mistrzostwo wagi lekkiej, a nawet w przypadku wygranej nad Justinem Gaethje nie mógł odzyskać tytułu mistrzowskiego.

Został wydymany w swojej ostatniej walce. Były jakieś przekręty z wagą. Niektórzy ludzie manipulowali przy wadze. To jest problem z tymi cyfrowymi wagami: Zagraniczni fighterzy używają kilogramów, a w Ameryce oczywiście funtów – stwierdził Joe Rogan, komentator UFC podczas ostatniego podcastu.

Te wagi są skalibrowane i wtedy zagraniczni zawodnicy przestawiali wagę, żeby przestawić ją z powrotem na kilogramy. To fałszowało całą kalibrację. Zważył się więc w noc przed ważeniem i powiedział: 'Och, mogę iść’. A rano, gdy szedł i stawiał się na ważeniu, okazało się, że jest o funt mniej, co jest bezpośrednio związane z tą kalibracją – tłumaczył dalej swoją tezę.

Oficjele UFC szukają teraz wyjścia, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Rogan zauważył również, iż w Phoenix są inne regulacje. Między innymi na wyrobienie wagi przed oficjalnym ważeniem.

W każdym razie w tej chwili jest wakat na mistrzostwie wagi lekkiej. Prawdopodobnie Oliveira za kilka miesięcy dostanie szansę na odzyskanie pasa.

Przeczytaj też: Oficjalnie: Gamrot wrócił na 12. miejsce w rankingu wagi lekkiej!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.