Joanna Jędrzejczyk
fot: Instagram/Joanna Jędrzejczyk

„Chodzi bardziej o szukanie luk i słabości” – Trener Jędrzejczyk przed rewanżem z Zhang

Joanna Jędrzejczyk w sobotę stanie do rewanżowej walki z Weili Zhang w Singapurze.

Dla Polki to okazja do rewanżu za poprzednią porażkę. Ale i okazało się, że stawka będzie dużo większa – zwyciężczyni będzie kolejną pretendentką do mistrzostwa wagi słomkowej. A Jędrzejczyk niejednokrotnie deklarowała, iż chce odzyskać tytuł.

Przed walką szkoleniowiec „JJ” z American Top Team – Mike Brown zdradził czego oczekuje w postawie podopiecznej.

–  Tak powinno być. Chodzi bardziej o szukanie luk i słabości w stylu Weili. Zależy nam na wykorzystaniu atutów Asi i nacieranie z pełną mocą. Gdy zmierzyłeś się już z danym zawodnikiem, wiesz jak wyglądacie w bezpośrednim zestawieniu. Z grubsza wiesz, co powinno zadziałać, a co nie – powiedział Brown w rozmowie dla TVP Sport.

– Kondycja Joanny jest jednym z jej największych atutów. Im dłużej trwa walka, tym lepiej dla niej. Ale myślę, że krótszy dystans oznacza, że będzie mogła rozpocząć jeszcze mocniej i utrzymać wysokie tempo od pierwszego gongu. (…) Zawsze widzę rozwijającą się Joannę. Pod względem mentalnym jest tak mocna, jak tylko się da. Mogę potwierdzić, że bardzo mocno skupiała się na strikingu i szlifowaniu technik zaczerpniętych z muay thai. To zawsze był jej wieli atut, razem z żelazną kondycją i narzucaniem morderczego tempa. Myślę, że na tym polega ten sport. To może też mocno zaważyć na ocenie wyrównanych rund – kto zadał poważniejsze obrażenia. Tak było w pierwszej walce. Wydaje mi się, że Joanna miała lepsze statystyki, trafiła większą liczbą ciosów. Jednak najbardziej zaszkodziła nam ta opuchlizna na czole i otrzymane obrażenia. Dlatego sądzę, że to będzie dla nas mądra taktyka – ruszyć z zamiarem zadawania obrażeń. Nawet jeśli nie uda się wygrać przed czasem, powinno to być ogromnym atutem w oczach sędziów punktowych – dodał.

Cała rozmowa dostępna na portalu TVP Sport.

Przeczytaj też: UFC 275: Najlepsze skończenia autorstwa bohaterów gali (Wideo)

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.