UFC 275: Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę po porażce z Weili Zhang!

Joanna Jędrzejczyk po raz drugi w karierze musiała uznać wyższość Chinki Weili Zhang. Po porażce w swojej pierwszej walce po 27 miesiącach Polka oficjalnie ogłosiła zakończenie zawodniczej kariery.

Dla byłej mistrzyni z Olsztyna był do drugi w karierze pojedynek z Weili Zhang. 7 marca 2020 Polka uległa ówczesnej mistrzyni poprzez jednogłośną decyzję sędziów i zrobiła sobie 27 miesięczną przerwę od występów.

Mimo dobrego wejścia w walkę, chwilę po jej rozpoczęciu Zhang sprowadziła Jędrzejczyk po parteru i zaczęła okładać ją falą ciosów. Polce udało się podnieść dopiero na koniec pierwszej rundy. W drugiej minucie kolejnej rundy Olsztynianka nadziała się na ,,backfist” zawodniczki z Chin po którym wylądowała na deskach.

Była to piąta i zarazem ostatnia porażka Jędrzejczyk w karierze. Po zakończeniu pojedynku, w wywiadzie z Danielem Cormierem ogłosiła zakończenie kariery, argumentowane chęcią zostaną mamą.

– Bardzo was kocham. Chciałam powiedzieć, że przechodzę na sportową emeryturę. Dziękuję za to, że otrzymałam szansę. Dana, przepraszam, że cię zawiodłam. Mam już 35 lat. Chcę być mamą, chcę rozwijać swoje biznesy, właśnie tego teraz chcę. Byłam w treningu przez 2o lat, spędziłam na macie więcej niż połowę życia. Kocham was. – takimi słowami Joanna Jędrzejczyk pożegnała się z UFC i kibicami.

Przeczytaj też: UFC 275 – Wyniki!
Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.