Fot. Instagram/mateusz_gamrot

Beneil Dariush vs. Mateusz Gamrot na UFC 280!

Polak poznał kolejnego rywala!

Organizacja UFC ogłosiła kolejne starcie, które zobaczymy podczas gali UFC 280. Będzie to pojedynek Mateusza Gamrota (21-1 1 N/C) z Beneilem Dariushem (21-4-1). Warto odnotować, że będzie to pojedynek trzyrundowy.

Mateusz Gamrot w organizacji UFC radzi sobie świetnie. Co prawda w debiucie przegrał z Guramem Kutateladze (12-3), jednak później zanotował cztery zwycięstwa z rzędu odpowiednio z Scottem Holtzmanem (14-5), Jeremym Stephensem (29-20 1 N/C), Diego Ferreirą (17-5) i Armanem Tsarukyanem (18-3). Obecnie zajmuje 9 miejsce w rankingu kategorii lekkiej organizacji KSW.

Beneil Dariush to zawodnik, który z organizacją UFC związany jest od 2014 roku. Do tej pory stoczył tam 20 pojedynków, z czego 15 zakończyło się jego zwycięstwem. Obecnie posiada passę 7 zwycięstw z rzędu. Pokonał m.in. Drakkara Klose (12-2-1), Scotta Holtzmana (14-5), Diego Ferreirę (17-5) i Tony’ego Fergusona (25-7). Obecnie zajmuje 6 miejsce w rankingu kategorii lekkiej organizacji UFC.

O samym starciu wypowiedział się również sam Beneil Dariush, według którego zwycięzca tego pojedynku ma być następnym pretendentem do pasa.

„Zwycięzca tego starcia zawalczy o pas. Jestem zadowolony z tego starcia. Chcę walczyć z najlepszymi.”

Gala UFC 280 zaplanowana jest na 22 października. W walce wieczoru zobaczymy walkę o pas, w którym Charles Oliveira (33-8 1 N/C) podejmie sklasyfikowanego na czwartym miejscu w rankingu kategorii lekkiej Islama Makhacheva (22-1).

Źródło: Twitter/Brett Okamoto

Przeczytaj też: Robert Jocz rezygnuje z funkcji głównego trenera w WCA Fight Team!

Kategorie
HeaderNEWSPolskaUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.