Anthony Smith
Zdjęcie: UFC

Smith uderza w Błachowicza: Trudno rościć prawa do walki o pas

Anthony Smith skrytykował postawę Jana Błachowicza.

Polski zawodnik nie odpuszcza i chce jak najszybciej zyskać możliwość walki rewanżowej o mistrzostwo wagi półciężkiej.

Roszczenia Błachowicza krytykuje Smith. Doświadczony fighter twierdzi, iż wygrana „Cieszyńskiego Książę” z Aleksandrem Rakiciem była… fejkowa.

– Oczywiście – jeśli coś takiego się przytrafi, wezmę taką wygraną. Ale naprawdę trudno rościć prawa do walki o pas… Nie słyszysz, by Curtis Blaydes żądał teraz walki o pas po kontuzji Toma Aspinalla. To sytuacja, która jest zła dla wszystkich stron, ale to część sportu. Ale nie możesz… Przed każdą walką układasz sobie w głowie, co powiesz, komu rzucisz wyzwanie. Lecz gdy pojedynek kończy się w ten sposób, nie możesz trzymać się pierwotnego planu. Musisz się dostosować. Musisz być gotowy powiedzieć „nie chciałem wygrać w ten sposób, ale to wciąż wygrana”. Mimo wszystko, trudno jest domagać się title shota! – stwierdził w rozmowie dla TVP Sport.

Wciąż jestem wielkim fanem Jana. Wspierałem go i stawiałem na niego przed walką z Adesanyą. Typowałem, że wygra z Rakiciem. Wciąż uważam, że mógł normalnie wygrać ten pojedynek. Koniec końców, Jan dopisał sobie zwycięstwo i zgarnął za to drugą połowę gaży… ale czy naprawdę pokonał Rakicia? Sądzę, że nawet ludzie w Polsce nie będą polemizować. Wygrał? Jasne. Czy pobił Rakicia? Nie jestem przekonany – dodał.

Smith to jeden z czołowych zawodników wagi półciężkiej. W 2019 roku próbował odebrać tytuł Jonowi Jonesowi, lecz nieskutecznie.

Przeczytaj też: Doniesienia: Barboza kontra niepokonany Topuria w planach UFC

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.