Fot. Instagram/karolinakowalkiewicz

Doniesienia: Karolina Kowalkiewicz vs. Silvana Gomez Juarez na UFC 281!

Polka zmierzy się z byłą pretendentką do pasa mistrzowskiego KSW!

Karolina Kowalkiewicz (13-7) najprawdopodobniej zmierzy się z Silvaną Gomez Juarez (11-4) podczas gali UFC 281. Taką informację przekazał na swoim twitterowym profilu Marcel Dorff.

Karolina Kowalkiewicz zawodową karierę rozpoczęła w 2012 roku. W przeszłości była mistrzynią organizacji KSW pokonując na gali z numerem 23 Martę Chojnoską (1-2). Z UFC związała się w 2015 roku. Po trzech zwycięstwach w największej organizacji MMA na świecie dostała szansę zawalczenia o mistrzowski tytuł z ówczesną mistrzynią Joanną Jędrzejczyk (16-5). Kowalkiewicz przegrała przez jednogłośną decyzję sędziowską. Od tego czasu Polka walczyła z dość zmiennym szczęściem, gdyż na w ośmiu następnych pojedynkach odniosła aż 6 porażek. Swój ostatni pojedynek stoczyła w czerwcu tego roku, kiedy po raz drugi pokonała Felice Herring (14-10).

Silvana Gomez Juarez zawodowe pojedynki toczy od 2010 roku. W przeszłości stoczyła jeden pojedynek w organizacji KSW, w którym przegrała z Ariane Lipski (14-8). W UFC stoczyła na ten moment 3 pojedynki. Przegrała z Lupitą Godinez (8-3) oraz Vanessą Demopoulos (8-4) oraz pokonała Na Liang (19-6).

Gala UFC 281 odbędzie się 12 listopada 2022 roku.

Źródło: Twitter/Marcel Dorff

Przeczytaj też: Wyniki porannego ważenia przed KSW 73

Kategorie
NEWSPolskaUFC

Leave a Reply





Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.