Soldić
Zdjęcie: Facebook/KSW

„W wydarzeniach One jest coś wyjątkowego” – Soldić tłumaczy decyzję

Roberto Soldić w poniedziałek ogłosił, że przejdzie do organizacji One Championship.

„Robocop” podpisał długoterminowy kontrakt z ONE FC, co jest pewną niespodzianką. W wielu spekulacjach był bowiem przymierzany do UFC. W programie „The MMA Hour” wytłumaczył decyzję.

– Chcę zdobyć mistrzowskie pasy których zawodnikom UFC nie udało się zdobyć. Widziałem gale One na żywo i tam sporty uderzane oraz walki parterowe są na innym poziomie. Byłem też na galach UFC ale w wydarzeniach One jest coś wyjątkowego i innego, jakby to powiedzieć, to prawdziwe sztuki walki. Chcę zdobyć tam wszystkie pasy. Zanim podpisałem kontrakt z KSW razem z moim menadżerem i klubem zainwestowaliśmy… i stoczyłem cztery walki w boksie. Dobrze się bawiłem walcząc w boksie i w MMA. W KSW powiedzieli mi, że może zorganizują mi walkę w boksie. Mamy polskiego mistrza w boksie ale to trwało bardzo długo i nic z tego nie wynikło. Szef One dał mi szansę na to abym został prawdziwym mistrzem sportów walki w MMA, kickboxingu i boksie tajskim. Nikt tego wcześniej nie dokonał, ja chcę to zrobić i chcę żeby to było moje dziedzictwo w sportach walki – tłumaczył w rozmowie z Arielem Helwanim.

– Chcę zdobyć mistrzowskie pasy których zawodnikom UFC nie udało się zdobyć. Widziałem gale One na żywo i tam sporty uderzane oraz walki parterowe są na innym poziomie. Byłem też na galach UFC ale w wydarzeniach One jest coś wyjątkowego i innego, jakby to powiedzieć, to prawdziwe sztuki walki. Chcę zdobyć tam wszystkie pasy – kontynuował.

Zanim podpisałem kontrakt z KSW razem z moim menadżerem i klubem zainwestowaliśmy… i stoczyłem cztery walki w boksie. Dobrze się bawiłem walcząc w boksie i w MMA. Kiedy wygasł mój kontrakt z KSW, powiedzieli mi, że może zorganizują mi walkę w boksie, mamy polskiego mistrza w boksie ale to trwało bardzo długo i nic z tego nie wynikło. Szef One dał mi szansę na to abym został prawdziwym mistrzem sportów walki w MMA, kickboxingu i boksie tajskim. Nikt tego wcześniej nie dokonał, ja chcę to zrobić i chcę żeby to było moje dziedzictwo w sportach walki – podsumował.

Cały materiał:

Przeczytaj też: Roberto Soldić zawodnikiem ONE Championship!

Źródło: The MMA Hour

Kategorie
NEWSONE Championship

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.