
Chaos obrócony w trzy nowe walki. UFC 279 ze starciem legend w main evencie!
Wczoraj odwołana konferencja przez burdy za kulisami chwilę po jej rozpoczęciu. Dziś zaś okazała się tylko kroplą w morzu zdarzeń, których doświadczyliśmy. Całkowicie bowiem zmienił się kształt głównych dań tejże karty Nie dołączył jednak żaden nowy zawodnik, a fighterzy pozamieniali się przeciwnikami. Efekt? Zdaje się, że o niebo ciekawsza karta, pozbawiona absolutnie bezsensownego main eventu. Wzbogacona za to o wojnę pomiędzy dwoma prawdziwymi weteranami UFC – Nate’m Diazem i Tony’m Fergusonem.
Cała sytuacja wyniknęła z tego, że od początku dnia słyszało się o tym, iż Khamzat Chimaev może mieć ogromny problem z wagą. Doniesienia okazały się prawdą, a Chimaev przestrzelił o około 4 kilogramy. Nie zamierzał także dalej ścinać, Nate Diaz zaś nie zamierzał walczyć z zawodnikiem ważącym o tyle więcej od niego. UFC więc musiało jakoś ratować sytuację.
Dzień przed galą trudno było szukać zastępstw do najważniejszych walk wieczoru numerowanej gali. Szefostwo UFC poszło więc w zupełnie innym kierunku, czyniąc cały fightcard znacznie ciekawszym niż się na to zapowiadał. Otóż rozmontowano wszystkie trzy główne starcia tak, by Diaz mógł walczyć z rywalem w swojej wadze, a Chimaev z zawodnikiem z kat. średniej. Tym sposobem nowym main eventem UFC 279 jest walka Nate Diaz vs. Tony Ferguson. Do co-mainu wskakują Chimaev i Holland. Li Jingliang, który w tej sytuacji nie zawalczy zaś z Fergusonem, stanie naprzeciw sporo cięższego (prawie 10 funtów) od siebie Daniela Rodrigueza.
Nathan Diaz x Tony Ferguson
Kevin Holland x Khamzat Chimaev
Li Jingliang x Daniel Rodriguezis your new UFC 279 lineup.
What a day.
— Ariel Helwani (@arielhelwani) September 9, 2022
Działo się więc dziś niesamowicie dużo i gala w tych najważniejszych pojedynkach całkowicie zmieniła swoje oblicze. Wydaje się jednak, że z jak największym plusem dla kibiców.
Czytaj także: UFC FIght Night Paris – wyniki!
- AktualnościWiktor Zalewski przywita w KSW Mateusza Pawlika
Kamil Gieroba / 6 maja 2025, 21:04
- AktualnościKSW Battlecourse: Parnasse, Nahaye, Zerhouni, Wako-Zabo – Odcinek 3. przed XTB KSW 106
Kamil Gieroba / 6 maja 2025, 12:36
- Aktualności„Czuję ogromny szacunek do Waszej kultury” – Samociuk zabiera głos po walce dla RIZIN
Kamil Gieroba / 5 maja 2025, 13:53
- AktualnościRIZIN: Otoko Matsuri: Koike vs Shaydullaev – Wyniki gali
Kamil Gieroba / 4 maja 2025, 19:36
- AktualnościJanikowski: Z tyłu głowy mam to, że przegrałem dwa pojedynki w tamtym roku
Kamil Gieroba / 2 maja 2025, 16:30
- Aktualności„Jeżeli pieniądze będą odpowiednie…” – Hall otwarty na zaskakujący pojedynek
Kamil Gieroba / 1 maja 2025, 16:30