Fot. Instagram/Niedziela061

Piotr Niedzielski zawalczy na gali Bellator 288!

Przeciwnikiem Niedzielskiego będzie Killys Mota!

Piotr Niedzielski (17-4) wystąpi na zaplanowanej na 18 listopada gali Bellator 288. Polak zmierzy z Brazylijczykiem Killysem Motą (13-3). Starcie zakontraktowane jest w limicie kategorii piórkowej.

Piotr Niedzielski pierwszy zawodowy pojedynek stoczył w 2010 roku. Regularne starty rozpoczął jednak dopiero 4 lata później. Ma za sobą starty w takich organizacjach jak Slugfest czy Babilon MMA. W tej ostatniej zdobył nawet mistrzowski tytuł kategorii lekkiej pokonując na gali Babilon MMA 24 Ivana Vulchina (11-5). W Bellatorze stoczył na ten moment jeden pojedynek. Na wydarzeniu z numerem 280 pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziowską Pedro Carvalho (12-6).

Killys Mota zawodową karierę rozpoczął w 2013 roku. W przeszłości walczył dla takich organizacji jak Brave CF czy LFA. W tej drugiej organizacji dostał szansę zdobycia mistrzowskiego tytułu, jednak przegrał na gali LFA 56 z Austinem Hubbardem (14-6). W Bellatorze stoczył 4 pojedynki. Pokonał Mandela Nallo (9-2) i Dana Moreta (15-8) oraz przegrał z Derekiem Andersonem (17-4) oraz Mikem Hamelem (9-5).

Źródło: Instagram/niedziela061

Przeczytaj też: Krystian Blezień vs. Mateusz Makarowski na MMA Attack 4!

Kategorie
BellatorNEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.