Chimaev
Zdjęcie: UFC

White: Uświadamiasz sobie, że Chimaev vs Diaz nie wyglądałoby dobrze

Nie milkną echa po gali UFC 279.

Od wydarzenia w Las Vegas mijają dwa tygodnie. Jednak przed galą mieliśmy do czynienia z zamieszaniem, jakiego w UFC dawno nie było. Zmieniono zestawienia zarówno głównej walki jak i co-main eventu.

Wszystko to przez zachowanie Khamzata Chimaeva. Poważnie przekroczył limit kategorii półśredniej. Dlatego zamiast walki z Natem Diazem otrzymał pojedynek z Kevinem Hollandem. Natomiast Diaz skrzyżował rękawice z Tonym Fergusonem.

Chimaev nie potrzebował zbyt wiele czasu, by rozprawić się z Hollandem. Dużo dłużej w klatce męczył się Diaz, który poddał Fergusona, ale dopiero w czwartej rundzie.

– Po obejrzeniu walki uświadamiasz sobie, że Chimaev vs Diaz nie wyglądałoby dobrze. To by było poj****e. Wiem, że ludzie byli wściekli na Khamzata za niezrobienie wagi i inne rzeczy, ale to jak wyszedł do Hollanda i zrobił z nim to co zrobił… K**wa. Widzieliście zdjęcie Hollanda z zaczerwienionymi oczami, które opublikował któregoś dnia po tym duszeniu? Myślę sobie – jasny gwint – skomentował prezydent UFC Dana White w audycji „The Action Junkeez Podcast”.

Na ten moment wiele wskazuje na to, iż Chimaev zmieni dywizję i będzie bił się w kategorii średniej.

Przeczytaj też: „To jest oczywiste” – Ngannou wskazuje rywala na powrót do klatki

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.