Lyoto Machida
Zdjęcie: UFC.com

Zaskakujący pomysł – Machida wróci do UFC?

Weteran nie ma dość.

Lyoto Machida to zdecydowanie jedna z legend MMA. „The Dragon” ma na koncie 38 walk, ale też i swoje lata – 44. Nie dziwi zatem, że Brazylijczyk ostatnio gorzej radzi sobie w klatce. Dowodem jest seria czterech porażek. Ostatni raz smak wygranej posmakował w 2019 roku, gdy rozbił Chaela Sonnena. Machida przez ostatnie lata był związany z organizacją Bellator. Jednakże pojawił się zaskakujący pomysł na jego powrót do UFC. Na ideę wpadł jego agent – Jorge Guimaraes.

Kiedy usłyszałem, że Shogun będzie toczył swój ostatni pojedynek na UFC w Rio, natychmiast zadzwoniłem do Huntera Campbella. Zaoferowałem  trylogię z Lyoto. Hunter powiedział mi, że wstępnie planowali kogoś typu Tyson Pedro dla Shoguna. Ale spodobał mu się mój pomysł i powiedział mi, że porozmawia o tym z Daną. Nie mam wątpliwości – brazylijska publiczność zakocha się w tym zestawieniu. Dwaj mistrzowie, dwie legendy tego sportu. Każdy posiada po zwycięstwie, wyjaśniliby to sobie w ostatecznym pojedynku, po którym obaj zakończyliby kariery. Shogun już należy do Hall of Fame, a Lyoto na to zasługuje – tłumaczy Guimaraes.

Dokładniej mowa o gali UFC 283, która 21 stycznia odbędzie się w Brazylii. Wkrótce powinniśmy się przekonać czy Dana White rzeczywiście przychylnie spojrzy na ten pomysł.

Przeczytaj też: Doniesienia: Poznaliśmy main event pierwszej gali UFC w 2023 roku

Źródło: Sherdog

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.