MMA Betz

Kolejny krok by odzyskać pas. Jan Błachowicz vs. Magomed Ankalaev na UFC 282!

"Cieszyński Książe" powalczy prawdopodobnie o miano pierwszego pretendenta z Rosjaninem

Gdy było już wiadomo, że Jan Błachowicz (29-9) nie dostanie teraz walki o pas, a Magomed Ankalaev (17-1) odprawił Smitha, wniosek był prosty. „Legendarna Polska Siła” zetrze się zatem najprawdopodobniej z Ankalaevem już 10. grudnia na UFC 282. Walka jest bowiem bardzo bliska finalizacji. Na tej samej gali zresztą poznamy mistrza kat. półciężkiej. Zobaczymy bowiem rewanżowe starcie pomiędzy mistrzem, Jirim Prochazką, a Gloverem Teixierą.

Janek udanie odbił się po stracie pasa na rzecz Glovera Teixeiry. W maju wygrał bowiem z Aleksandarem Rakiciem przez TKO spowodowane kontuzją kolana rywala. Przed tymi pojedynkami, Błachowicz miał passę pięciu zwycięstw z rzędu, na którą złożyło się m.in. znokautowanie Dominicka Reyesa i zdobycie pasa, a także obrona go na pełnym dystansie w walce z Israelem Adesanyą.

Ankalaev przegrał tylko raz w swojej karierze i było to przeszło 4 lata temu. Od tamtej pory wygrał 9 pojedynków z rzędu. Patrząc na te ostatnie, okazał się lepszy na pełnym dystansie od Volkana Oezdemira czy Thiago Santosa. W ostatniej walce, ze wspomnianym Anthony’m Smithem, sędzia był zmuszony przerwać pojedynek w 2. rundzie i Rosjanin wygrał przez TKO.

Czytaj także: Michał Oleksiejczuk wskakuje na zastępstwo i zmierzy się z niedoszłym zawodnikiem KSW  

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.