Fot. Instagram/ michaloleksiejczukufc

Michał Oleksiejczuk z nowym rywalem na UFC Fight Night 216!

Albert Duraev nie jest już przeciwnikiem Polaka!

Organizacja UFC dokonała pewnych zmian na karcie walk gali UFC Fight Night 216. Zmienił się m.in. przeciwnik Michała Oleksiejczuka (17-5 1 N/C), którym początkowo miał być Albert Duraev (15-4). Rosjanin musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Nowym przeciwnikiem Polaka został Cody Brundage (8-2).

Cody Brundage zawodową karierę rozpoczął w 2019 roku. W przeszłości był on mistrzem organizacji Lights Out Championship. Tytuł mistrzowski zdobył na gali z numerem 6, gdzie pokonał przez decyzję sędziowską Ericka Lozano (14-20). W 2020 wystąpił na jednej z gal Dana White’s Contender Series, jednak dostał kontraktu z UFC, gdyż przegrał z Williamem Knightem (11-4). Po tej porażce Amerykanin wystąpił na gali LFA 99, gdzie poddał w trzeciej rundzie Josepha Kropschota (4-3). Po tej wygranej trafił do UFC i dotąd stoczył tam 3 pojedynki. Pokonał Treseana Gore’a (4-2) oraz Dalchę Lungiambule (11-5), a przegrał z Nickiem Maximovem (8-2). Zawodnik ten w swoich walkach pokazuje duże umiejętności zapaśnicze.

Dla Michała Oleksiejczuka będzie to dziesiąte starcie w największej organizacji MMA na świecie. W swoim ostatnim pojedynku znokautował w pierwszej rundzie Sama Alveya (33-18-1).

Źródło: Twitter/Marcel Dorff

Przeczytaj też: Błachowicz przed UFC 282: Po prostu tam wejdę, wykonam swoją pracę – wygram

Kategorie
Uncategorized

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.