ufc rękawice
Zdjęcie: UFC

UFC: Opłaty za transmisje PPV pójdą w górę

Kolejne źródła informują o nadchodzących podwyżkach za opłaty UFC PPV.

Warto odnotować, że w 2022 roku jedna podwyżka już miała miejsce. Tym razem abonament ma wynosić 79,99 dolarów. O pięć dolarów więcej niż dotychczas.

Disney tłumaczy decyzję popularnością UFC i wysoce lukratywną treścią dla tej platformy w 2022 roku. Ujawniono niedawno, że UFC zarabia obecnie ponad 1 miliard dolarów rocznie i oczekuje się, że ta kwota nadal będzie rosnąć.

Dana White wcześniej próbował umyć ręce od ciągłych podwyżek cen PPV. Twierdził, że UFC nie jest tutaj winne, ponieważ decyzję podejmuje kierownictwo ESPN/Disney. To nie jest jednak tak oczywiste. Sposób w jaki skonstruowana jest umowa sprawia, że ESPN płaci im co roku więcej, a roczne podwyżki wynoszą około 5%. UFC co roku bije rekordy finansowe od czasu rozpoczęcia umowy z ESPN. Zatem można było się spodziewać, że i cena transmisji ponownie pójdzie w górę.

UFC kolejny rok z rzędu prawdopodobnie poprawi swoje wyniki finansowe. I to bez aktywności jednych z największych z największych gwiazd organizacji – Conora McGregora i Jona Jonesa.

Przeczytaj też: Marcin Tybura vs. Blagoy Ivanov na UFC Vegas 68!

Źródło: Bloody Elbow

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.