Olech vs Kalenik
Zdj. FEN MMA

FEN 46: Olech z Kalenikiem dodani do rozpiski gali w Pile

Łukasz Olech (2-1, 2 SUB) podejmie Piotra Kalenika (10-10, 3 KO, 6 SUB) podczas gali FEN 46, która 27 maja odbędzie się w Pile.

Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej.

Olech to wojownik, który walczył gali FEN jeszcze na zasadach semi-pro i zwyciężył z Pawłem Całkowskim rozprawiając się z nim trójkątnym duszeniem nogami. Na zawodowstwie stoczył dwie walki – w obu wygrał przez poddania. Duszeniem zza pleców Olech wygrał z Jakubem Ozgą, wcześniej zwyciężył z Sergiuszem Zającem. Podczas gali FEN 42 niejednogłośnie przegrał na punkty z Kamilem Wojciechowskim. W karierze amatorskiej stoczył 13 walk i 12 z nich wygrał.

Kalenik w maju 2022 roku pokonał Patryka Rogóża, z którym w przeszłości mierzył się dwukrotnie – raz wygrał i raz przegrał. Wcześniej mierzył się z zawodnikami organizacji FEN – Wojciechem Januszem i Marcinem Łazarzem. W 2019 roku wygrał przez poddanie gilotyną Aleksandara Joketica, przed tym triumfem, również w premierowej odsłonie, poddał duszeniem zza pleców Nikolaia Boyarczuka. Podczas gali FEN 41 przegrał decyzją sędziów z Marcinem Filipczakiem. Tamten pojedynek został wybrany najlepszym podczas całej edycji w Mrągowie.

Bohaterowie FEN 46:

83,8: Piotr Kuberski vs. Kamil Wojciechowski

93,0: Marcin Wójcik vs. Adam Biegański

93,0: Bartosz Szewczyk vs. Łukasz Klinger

77,1: Bartłomiej Dragański vs. Wawrzyniec Bartnik

70,3: Damian Rzepecki vs. Krzysztof Dobrzyński

77,0, K-1: Dawid Siek vs. Bartłomiej Mienicuk

93,0 kg: Łukasz Olech vs. Piotr Kalenik

70,3 kg: Gracjan Wyroślak vs. Kamil Mosgalik

Przeczytaj też: Mariusz Joniak odchodzi z organizacji FEN!

Źródło: FEN MMA

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.