MMA Junkie

Oficjalnie: Du Plessis o krok od walki o pas. Ostatnią przeszkodą Robert Whittaker

Dana White za pośrednictwem Twittera ogłosił na UFC 290 walkę Du Plessis z Whittakerem. Zwycięzca walki zaplanowanej na 8. lipca zawalczy o pas z Israelem Adesanyą

Amerykański sen Dricusa Du Plessis (19-2) trwa w najlepsze, lecz w koszmar spróbuje zmienić go Robert Whittaker (24-6). Jak ogłosił sam Dana White, zmierzą się oni w eliminatorze do pasa na lipcowej gali w Las Vegas. Wygrany tej batalii zaś jeszcze w tym roku stanie przed szansą walki z panującym mistrzem, Israelem Adesanyą. Ten bój z kolei ma odbyć się na gali w Sydney.

Były mistrz KSW stoczył dotąd pięć pojedynków w UFC. Wygrał je wszystkie, tylko raz doprowadzając do decyzji sędziowskiej. Dwa ostatnie starcia zaś zakończył przed czasem, i to z mocno faworyzowanymi rywalami. Wpierw poddał Darrena Tilla, by później przez swój ground and pound wymusić na narożniku Dereka Brunsona wrzucenie do oktagonu ręcznika.

Whittaker już dwukrotnie próbował pokonać Adesanyę i dwukrotnie mu się ta sztuka nie udała. Wpierw przegrał przez nokaut, a następnie przez jednogłośną decyzję sędziowską. Po tej drugiej próbie walczył jeszcze tylko raz i zwyciężył Marvina Vettoriego na pełnym dystansie.

Czytaj także: UFC 287: Adesanya ciężko nokautuje Pereirę w walce wieczoru! (wideo) 

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.