Fot. Instagram/Niedziela061

Porażka Piotra Niedzielskiego na Bellator 296!

Polak zanotował drugą porażkę z rzędu!

Nieudany występ na gali Bellator 296 zaliczył Piotr Niedzielski (19-6). Polak przegrał przez jednogłośną decyzję sędziowską z Yvesem Landu (19-9). Dla Niedzielskiego jest to druga porażka dla amerykańskiej organizacji.

Początek walki należał do Niedzielskiego. Polak zadawał niskie kopnięcia, które naruszały przeciwnika. Ten również starał się wyprowadzać podobne akcje, jednak nie robiły on na Niedzielskim wrażenia. Polak okazjonalnie ruszał jeszcze na przeciwnika i trafiał go ciosami na głowę. W drugiej runda była dość wyrównana i toczyła się głównie w stójce. Co prawda Francuz pokusił się o próbę sprowadzenia do parteru, jednak Polak to wybronił. Trzecią rundę zdecydowanie lepiej rozpoczął Landu, który jednym z ciosów posłał Niedzielskiego na ziemię. Później próbował założyć Polakowi dźwignię na rękę, jednak teb to obronił. Po chwili walka wróciła do stójki. Nieco później to Niedzielski sprowadził przeciwnika do parteru i starał się kontrolować przeciwnika z góry. W tym czasie jednak Landu próbował zadawać ciosy będąc na plecach. Pod koniec trzeciej rundy walka jeszcze wróciła do stójki, jednak po chwili Francuz sprowadził jeszcze rywala do parteru.

Dla Polaka jest to druga porażka dla organizacji Bellator. W debiucie, dla tego pracodawcy Niedzielski pokonał Pedro Carvalho (13-7), natomiast na Bellator 291 musiał uznać wyższość Richiego Smullena (10-2-1).

Yves Landu zanotował natomiast czwarte zwycięstwo dla amerykańskiej organizacji. Wcześniej pokonał on Waltera Cogliandro (13-4-1), Gavina Hughesa (10-4) oraz Terry’ego Braziera (11-4), a przegrał z Timem Wilde (16-4-1).

Źródło: Youtube/Bellator

Przeczytaj też: Wyniki porannego ważenia przed KSW 82

Kategorie
BellatorNEWSPolska

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.