Jamahal Hill wakuje mistrzowski pas!

Jamahal Hill zwakował mistrzowski pas kategorii półciężkiej UFC. Decyzja spowodowana poważną kontuzją.

Jamahal Hill (12-1) poinformował za pośrednictwem swojego kanału na platformie YouTube o zwakowaniu mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej, którego był posiadaczem. Przyczyną takiej decyzji jest kontuzja, a dokładniej zerwane ścięgno Achillesa. W swoim materiale wspomniał także, że czeka go operacja, a później rehabilitacja co potrwa trochę czasu. A nie chciałby blokować całej dywizji. W swojej wypowiedzi nawiązał do Jiriego Prochazki, który postąpił w ten sam sposób dając tym samym możliwość walki o pas Hillowi.

„Sweet Dreams” złoto kategorii półciężkiej zdobył w styczniu tego roku, pokonując Glovera Teixeirę. Amerykanin dostał się do UFC przez Dana White Contender Series. W pierwszym pojedynku pokonał znanego polskim kibicom z występów w KSW, Darko Stosicia. Od momentu pierwszej porażki w karierze z Paulem Craigem, zbudował serię trzech zwycięstw, co doprowadziło go do mistrzowskiego starcia. Następnym przeciwnikiem Hilla miał być powracający po kontuzji Jiri Prochazka.

Beneficjentami decyzji Jamahala Hilla mogą okazać się Jan Błachowicz i Alex Perreira, którzy zawalczą ze sobą na gali UFC 291,  odbędzie się 30 lipca. Z racji na wysokie pozycje w rankingach obu zawodników i braku mistrza w dywizji, istnieje możliwość zmiany statusu walki na pojedynek mistrzowski.

Przeczytaj też: Oficjalnie! Jon Jones vs Stipe Miocic o pas wagi ciężkiej UFC!

Źródło: YouTube/Champ Chat Podcast with Jamahal Hill

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.