Zdj. Twitter/UFC

UFC 294: Makhachev vs Oliveira 2 dodane do karty walk!

W stawce pas mistrzowski!

21 października podczas gali UFC 294 w Abu Zabi dojdzie do rewanżowego pojedynku pomiędzy Islamem Makhachevem (24-1) a Charlesem Oliveirą (34-9).

Islam Makhachev zdobył pas mistrzowski kategorii lekkiej w październiku 2022 roku, pokonując właśnie Charlesa Oliveirę. Od tamtej pory obronił pas tylko raz w walce z Alexandrem Volkanovskim. Występ Rosjanina na gali w Abu Zabi był przesądzony, a w środowisku dyskutowano na temat jego rywala od dłuższego czasu.

Początkowo Brazylijczyk nie chciał walczyć na gali w Abu Zabi ze względu na inną strefę czasową. Tym samym w roli następnego pretendenta fani widzieli Volkanovskiego. Ten jednak po zwycięskim boju z Rodriguezem poinformował o poddaniu się zabiegowi, który wykluczyłby jego szybki powrót. Następnie wzrok kibiców skierował się na nadchodzące stracie Poirier vs Gaethje, którego zwycięzca mógłby stanąć do walki o pas. Zwracając jednak uwagę na styl obu zawodników, można podejrzewać, że nie zdążyliby zaleczyć ran bitewnych do października. Sam Islam ochoczo wyzywał do walki Leona Edwardsa, by ten zmierzył się z nim o pas kategorii półśredniej. Oliwy do ognia dolał Daniel Cormier, który stwierdził, że Makhachev będzie walczył z pretendentem, który nie jest wysoko w rankingu. Słowa te zwróciły uwagę na Mateusza Gamrota, ponieważ Polak zajmuje obecnie 7 miejsce w rankingu i jest po jednym zwycięstwie. Ostatecznie dojdzie do rewanżowego pojedynku Makhacheva z Oliveirą, którzy zmierzą się ze sobą niemalże równo rok od ich poprzedniej walki.

Źródło: UFC

Przeczytaj teżUFC LONDYN: ASPINALL VS. TYBURA – ZAPOWIEDŹ

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.