Zdj. FNC

Andryszak z szansą zostania mistrzem FNC

Michał Andryszak (25-10) poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o swoim występie na gali FNC 12, która odbędzie się 2 września w chorwackiej Puli. Rywalem „Longera” będzie mistrz kategorii ciężkiej Ivan Vitasovic (11-5-1).

Vitasovic to 31-letni zawodnik, który w swoim dorobku posiada 11 zwycięstw, 5 porażek i 1 remis. W swojej karierze mierzył się między innymi z Darko Stosiciem, Viktorem Pestą czy Olim Thompsonem. Obecnie posiada serię pięciu zwycięstw z czego 4 z nich to wygrane przed czasem.

Michał Andryszak od momentu odejścia z KSW to jeden z najbardziej „pechowych” zawodników w polskim MMA. Zaczęło się od organizacji FEN, której został mistrzem. Jednak poziom rywali Michała pozostawiał wiele do życzenia. Następnie przyszła oferta z PFL i szansa wywalczenia miliona dolarów. Do walki jednak nie doszło ze względu na wyniki badań lekarskich, które wykazały za dużą wadę wzroku u Andryszaka. Niedawno miał zadebiutować w organizacji Octagon, jednak i tym razem rywal wypadł z pojedynku i walka została przeniesiona na listopad.

Źródło: Facebook/Michał „Longer” Andryszak

Przeczytaj też: Ostatni pojedynek dodany do karty walk gali XTB KSW 85

Kategorie
FNCNEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.