Szczepaniak vs Fadipe
Zdj. KSW

Droga do KSW 86: Szczepaniak i Fadipe

W interesującej konfrontacji wagi półśredniej, do której dojdzie podczas gali KSW 86, Artur Szczepaniak, były pretendent do pasa mistrzowskiego, zmierzy się z Henrym Fadipe, efektywnym i efektownym stójkowiczem lubiącym kończyć walki przed czasem.

Artur Szczepaniak ma za sobą trzy walki w organizacji KSW. Ostatni raz bił się w kwietniu i podczas gali XTB KSW 81 zmierzył się z Adrianem Bartosińskim w walce o pas. Niestety starcie nie ułożyło się po myśli Artura, który musiał uznać wyższość Bartosińskiego w klatce. Po walce Artur mówił otwarcie o tym, że przegrane są częścią sportowej drogi, którą kroczy i zapewniał, że wyciągnie wnioski z walki o pas, a w kolejnym pojedynku wróci jako jeszcze lepszy zawodnik.

Artur Szczepaniak zadebiutował w KSW w kwietniu zeszłego roku i na gali KSW 69 poddał w pierwszej rundzie Jivko Stoimenova.

W drugim boju spotkał się z efektownie walczącym Brianem Hooiem, błyskawicznie posłał go na deski wysokim kopnięciem i został nagrodzony bonusem za najlepszy nokaut wieczoru. Wcześniej Artur równie efektownie radził sobie w klatce. 26-latek mieszkający i trenujący na co dzień w Belgii ma na swoim koncie jedenaście pojedynków, z których dziewięć wygrał. Siedem razy tryumfował przed czasem, z czego pięciokrotnie przez nokaut, a dwa razy przez poddanie.

Podczas gali KSW 86 Artur miał początkowo zmierzyć się z Igorem Michaliszynem, ale ten z powodów zdrowotnych musiał wycofać się z pojedynku. Polak stanie więc do boju z Henrym Fadipe. Przygotowując się do tej walki Szczepaniak miał okazję trenować między innymi z Leonem Edwardsem, mistrzem UFC wagi półśredniej, i zapewnia, że w trakcie przygotowań stał się jeszcze lepszą wersję samego siebie.

Henry Fadipe, tak jak Artur Szczepaniak, stoczył do tej pory trzy walki w klatce KSW.

I tak samo jak Polak dwa razy wygrał i raz przegrał. Podobnie też do Artura Fadipe lubi kończyć swoje walki przed czasem. Irlandczyk dysponuje jednak znacznie większym doświadczeniem od Szczepaniaka. Irlandczyk do tej pory wygrał czternaście z 25 zawodowych konfrontacji, w których dziewięć razy tryumfował przez nokaut, trzy przez poddanie, a raz przez dyskwalifikację. W swojej karierze w MMA Fadipe zdobył tytuł wagi średniej cenionej afrykańskiej organizacji EFC oraz irlandzkiego Cage Gods. Wywalczył również pas mistrzowski marki Cage Legacy.

Fadipe ostatni raz bił się w lipcu i podczas gali KSW 84 zmierzył się z Krystianem Kaszubowskim, byłym pretendentem do mistrzowskiego pasa. Przed tym starciem zwycięskie walki Henry’ego nigdy nie skończyły się na kartach sędziowskich. Tym razem jednak Fadipe wygrał przez decyzję i chociaż na początku walki wydawał się być w opałach po dobrej pięściarskiej akcji Polaka, ostatecznie w kolejnych odsłonach potrafił narzucić swój styl prowadzenia boju, dobrze kontrolował pojedynek i mocno rozbił rywala atakami kickboxerskimi. Stójkowy styl walki nie jest niczym zaskakującym w wykonaniu Irlandczyka, który wywodzi się z kickboxingu i jest byłym mistrzem K-1 organizacji ISKA.

Pojedynek Artura Szczepaniaka z Henrym Fadipe zapowiada się na walkę, która może zakończyć się szybkim nokautem. Czy jednak faktycznie jeden z zawodników padnie na deski? Przekonamy się już 16 września podczas gali KSW 86 we Wrocławiu.

Przeczytaj też: KSW 86: Michał Michalski vs. Dominik Humburger – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
NEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.