KSW wraca do Czech. Tak było poprzednim razem
Będzie to siódmy zagraniczny event przygotowany przez markę KSW.
Historia zagranicznych gal KSW rozpoczęła się ponad siedem lat temu. Na pewien czas została przerwana pandemią, która utrudniła organizację kolejnych wydarzeń, ale już 14 października polska marka po raz kolejny wyjdzie poza granice naszego kraju i przygotuje galę u naszych południowych sąsiadów. Będzie to druga gala KSW zorganizowana w Czechach. Pierwszy event KSW w tym kraju odbył 25 stycznia tego roku w Libercu. W walce wieczoru KSW 79 doszło do wielkiego rewanżu na szczycie królewskiej kategorii wagowej. Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej, stanął do kolejnej obrony pasa, zmierzył się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem i szybko mu się zrewanżował.
Podczas KSW 79 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż pięć zakończyło się przez nokaut.
Najlepszą walką wieczoru wybrano pojedynek Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným. Obaj zawodnicy przeżywali trudne chwile i obaj byli blisko skończenia walki przed czasem. Ostatecznie jednak sędziowie zwycięzcą wskazali Arkadiusza Wrzoska. KSW wyróżniło również Braina Hooia i debiutującego w organizacji Ramzan Jembiev za najlepsze nokauty wieczoru. Hooi posła na deski Jivko Stoimenova, a Jembiev ustrzelił wysokim kopnięciem Murilo Delfino. Akcja kończąca w wykonaniu Jembieva tylko na Instagramie została wyświetlona blisko 750 tysięcy razy.
Na karcie walk KSW 79 nie zabrakło oczywiście Czechów i Słowaków.
I również podczas gali KSW 87 fani będą mieli okazję oglądać występy naszych południowych sąsiadów. Tylko w walce wieczoru fani zobaczą starcie, w którym najlepszy czeski zawodnik wagi ciężkiej, Michal Martínkek, zmierzy się z Darko Stošiciem. Warto przypomnieć, że historia czeskich zawodników w KSW sięga roku 2008. Wówczas to jeszcze w białym ringu pojawił się Petr Ondrus, który zawalczył z Mamedem Khalidovem podczas gali KSW Eliminacje 2, a następnie doszedł do finału turnieju wagi do 95 kilogramów.
Druga gala KSW w Czechach będzie jednocześnie siódmy zagraniczny event przygotowanym przez markę KSW. Debiutancka zagraniczna gala KSW odbyła się 31 października 2015 roku w Londynie. Do dziś odbyły się tam trzy gala polskie organizacji. Okrągła klatka została rozstawiona także w Dublinie i Zagrzebiu.
Przeczytaj też: Martinek: To będzie dla mnie bardzo ważna walka
Źródło: KSW
-
AktualnościUFC w Białym Domu może kosztować do 60 mln dolarów — gala 14 czerwca z około 5 tys. widzów
Damian Nowak / 25 lutego 2026, 16:49
-
AktualnościRenato Moicano kontra Chris Duncan w głównym pojedynku UFC Fight Night 272 w Las Vegas
Damian Nowak / 23 lutego 2026, 16:33
-
KSWGdzie obejrzeć KSW 115? Transmisja TV i online
Damian Nowak / 20 lutego 2026, 21:00
-
AktualnościJosiah Herrell zastąpi Seoka Ko i zmierzy się z Jacoby’m Smithem na UFC Houston
Damian Nowak / 17 lutego 2026, 15:16
-
AktualnościUFC na Południowym trawniku Białego Domu 14 czerwca — Dana White zapowiada największe wydarzenie w historii organizacji
Damian Nowak / 12 lutego 2026, 21:08
-
AktualnościJaílton Almeida wraca do dywizji do 93 kg po nieprzekonującej porażce w wadze ciężkiej
Damian Nowak / 10 lutego 2026, 16:15




