Droga do XTB KSW 88: Vojčák i Gawryjołek
Zdj. KSW

Droga do XTB KSW 88: Vojčák i Gawryjołek

Gala XTB KSW 88 w Radomiu przyniesie interesujące starcie w królewskiej kategorii wagowej.

W pojedynku tym Štefan Vojčák, numer sześć wśród najlepszych zawodników wagi ciężkiej KSW, zderzy się z numerem dziewięć, niepokonanym Kamilem Gawryjołkiem.

Dla Štefana Vojčáka walka na gali KSW w Radomiu będzie drugim pojedynkiem w okrągłej klatce.

W debiucie dla polskiej organizacji Słowak starł się z byłym pretendentem do tytułu Darko Stošiciem. Do walki doszło podczas gali KSW 84, a nokaut od początku rywalizacji wisiał w powietrzu. Darko mocno atakował potężnymi ciosami, ale Štefana dobrze sobie radził w wymianach stójkowych i odgryzał się rywalowi. Dopiero w trzeciej rundzie Darko trafił mocnym prawym, poprawił kolejnym ciosem i Štefan Vojčák padł znokautowany na matę. Słowak pokazał się z bardzo dobrej strony na tle mocnego, doświadczonego rywala. Przegrana z Darko była pierwszą w jego zawodowej karierze. Przed tym pojedynkiem Štefan była na fali sześciu wygranych z rzędu.

Zanim Štefan wszedł do KSW walczył dla takich organizacji jak: Oktagon MMA, UAE Warriors czy Real Fight Arena. Bił się na Słowacji, w Serbii, Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przed nadchodzącą walką reprezentant Octagon Fighting Academy Bratislava zapowiada, że stanie przed kolejnym dużym wyzwaniem, ale właśnie po to wszedł do organizacji KSW, aby rywalizować z najlepszymi.

Kamil Gawryjołek zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2021, czyli w tym samym czasie, co jego najbliższy rywal i podobnie jak on, kroczy mocno przez świat mieszanych sztuk walki.

Do tej pory stoczył pięć pojedynków i wszystkie wygrał przed czasem. W okrągłej klatce zadebiutował podczas gali KSW 76. Tuż przed wydarzeniem wszedł w zastępstwie do walki z Markiem Samociukiem i rozbił go już w pierwszej rundzie pojedynku. Drugi raz w okrągłej klatce Kamil pojawił się na gali XTB KSW 81 i przywitał debiutującego w niej Oļegsa Jemeļjanovsa. Starcie rozpoczęło się od błyskawicznego ataku w wykonaniu Jemeļjanovsa, ale Gawryjołek szybko przejął inicjatywę, obalił rywala i zaczął rozbijać go na macie. Po kilku minutach brutalnych ataków złapał przeciwnika w tzw. krucyfiks i w tej pozycji dokończył dzieła zniszczenia. Po tym pojedynku Kamil stoczył jeszcze jedną walkę na gali Strife i dodał do swojego rekordu pierwszą wygraną przez poddanie.

Zanim Kamil zdecydował się na starty zawodowe, zebrał pokaźne doświadczenie na matach amatorskich.  Zdobył między innymi tytuł mistrza Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA. Bił się również na gali Babilon MMA i Madness Cage Fighting, a w roku 2020 wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Przed nadchodzącą walką na XTB KSW 88 Kamil zapowiada, że będzie to największe sportowe wyzwaniem w jego karierze i zapewnia, że da z siebie wszystko, bo takie zestawienie jest symbolem ciężkiej pracy, poświęcenia i wiary w swoje marzenia.

Obaj zawodnicy chcą piąć się w rankingu wagi ciężkiej KSW. Obaj posiadają też odpowiednie umiejętności, aby namieszać w wadze ciężkiej. Który z nich jednak wykona 11 listopada kolejny krok w drodze na szczyt? Przekonamy się już podczas gali XTB KSW 88 w Radomiu.

Przeczytaj też: Droga do XTB KSW 88: Bekus i Silva

Źródło: KSW

Kategorie
InvictaNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.