Zdj. UFC

Oficjalna zapowiedź gali UFC 296: Edwards vs Covington – ”strzały odpalone” (WIDEO)

Organizacja UFC opublikowała na swoim kanale YouTube zapowiedź nadchodzącej numerowanej gali.

Gala UFC 296 odbędzie się 16 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas. Główną atrakcją będzie jej main event, w którym Leon Edwards (21-3) zmierzy się z Colbym Covingtonem (17-3). Stawką tego pojedynku będzie broniony przez Anglika pas kategorii półśredniej. W drugiej walce wieczoru zobaczymy starcie o mistrzostwo kategorii muszej. Broniący pasa Alexandre Pantoja (26-5) zmierzy się z Brandonem Royvalem (15-6).

Oto oficjalne wideo promujące galę:

Dla Leona Edwardsa walka z Covingtonem będzie drugą obroną jego trofeum mistrzowskiego. Pierwszy raz Anglik bronił tytułu w marcu tego roku podczas gali UFC 286, na której zwyciężył większościową decyzją z Kamaru Usmanem. ”Rocky” w największej organizacji świata startuje od 2014 roku i do tego momentu stoczył pod jej barykadą 15 walk z czego aż 13 wygrał. Ostatni raz Brytyjczyk przegrał w 2015 roku. Uległ wtedy w pierwszej ich walce z trzech które się wydardyły, Kamaru Usmanowi. Przez następne 8 lat Edwards nie odniósł porażki i wygrywał z takimi zawodnikami jak Donald Cerrone, Rafael Dos Anjos, Nate Diaz i co najbardziej istotne, dwukrotnie z Usmanem.

Colby Covington podobnie jak jego przeciwnik do oktagonu UFC wychodził 15 razy. Zwyciężał w tym czasie dwunastokrotnie, trzy razy musiał uznawać wyższość rywala. ”Chaos” jest byłym tymczasowym mistrzem kategorii półśredniej. Pas zdobył w 2020 roku pokonując Tyrona Woodleya. Amerykanin dwukrotnie stawał też przed szansą zdobycia regularnego mistrzostwa. W obu przypadkach na jego drodze stawał jednak Kamaru Usman, z którym przegrywał. Ostatnią swoją walkę Covington stoczył blisko 2 lata temu, gdy w marcu w 2022 roku na gali UFC 272 pokonał w dominującym stylu Jorge Masvidala.

Przeczytaj też: Leon Edwards: Chcę zostać pierwszym brytyjskim podwójnym mistrzem!

Źródło: UFC

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.