Zdjęcie: UFC

Znamy walkę wieczoru pierwszej gali UFC w 2024 roku – Magomed Ankalaev zmierzy się z Johnym Walkerem!

Zawodnicy mieli okazję się już ze sobą mierzyć podczas UFC 294.

Jednym z gości ostatniego programu ”MMA Hour” prowadzonego przez Ariela Helwaniego, był trener SBG Ireland, John Kavanagh. Zdradził, że jego podopieczny, numer 7 rankingu Johny Walker 13 stycznia zmierzy się w walce rewanżowej z numerem 3 Magomedem Ankalaevem.

Pierwsza walka między zawodnikami odbyła się w październiku podczas UFC 294 w Abu Dhabi. Zakończyła się on wtedy nie lada kontrowersją. Rosjanin wyprowadził nielegalne kopnięcie kolanem na głowę Walkera, w sytuacji w której ten znajdywał się w pozycji parterowej. Sędzia orzekł o przerwie, po czym wezwał lekarza, aby ten sprawdził stan zdrowia Brazylijczyka. Medyk uznał, że nie jest on w stanie kontynuować pojedynku. Sędzia więc zakończył walkę, co nie spodobało się Walkerowi, który widocznie chciał kontynuować bój.

Pojedynek ostatecznie został uznany za nieodbyty (NC)

Johny Walker przeżywa widoczne odrodzenie. Brazylijczyk wrócił na ścieżkę zwycięstw w UFC, po tym jak w latach 2019-2022 przegrał aż cztery walki, tylko jedną zwyciężając. 31-latek wygrał swoje 3 ostatnie pojedynki kolejno z: Ionem Cutelabą, Paulem Craigem i Antonhym Smithem. Ostatnia dobra passa zapewniła mu walkę z wysoko notowanym na 3 miejscu rankingu, Magomedem Ankalaevem.

Rosjanin zaś w UFC stoczył 12 walk, z czego aż 9 z nich wygrał, jedną przegrał, raz zremisował z Janem Błachowiczem, a ostatnia jego walka z Walkerem została uznana za nieodbytą.

Przeczytaj też: ,,Żaden z tych gości nie jest na moim poziomie.; Jamahal Hill komentuje walkę Prochazka vs. Pereira

Źródło: John Kavanagh via MMA Hour

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.