Zdjęcie: instagram.com/kacper.formela

„Jesteśmy gdzieś tak w połowie negocjacji” – Formela zdradza, z jaką organizacją rozmawia

Kacper Formela wypełnił kontrakt z organizacją Fight Exclusive Night i może rozmawiać z nowym pracodawcą.

Formela do tej pory był związany z polskimi organizacjami. Jest aktualnym mistrzem wagi piórkowej w FEN, lecz niedawno skończył mu się kontrakt. Do tego dobrze wygląda rekord 27-latka. „Polish Machida” może pochwalić się bilansem 17-4, w tym passą ośmiu wygranych.

Jasne zatem jest, że powinien być kuszącą opcją dla zagranicznych federacji i on sam zamierza skorzystać z takiego zainteresowania.

– Jak chodzi o FEN to kontrakt się skończył, jest możliwość przedłużenia kontraktu o jedną walkę. No ale chyba najbliżej jest podpisanie kontraktu z PFL i walki challengowe do turnieju o milion dolarów. No i tutaj się na tym mocno skupiam, ale tez rozglądamy się za innymi ofertami, które ewentualnie mogłyby mnie zainteresować. No ale tak na razie to stawiam w moim rankingu PFL na pierwszym miejscu – zdradza w jednym z najnowszych wywiadów.

Pierwotnie Formela był przymierzany, by jako kolejny Polak spróbował sił w Contender Series.

– Jesteśmy gdzieś tak w połowie negocjacji z PFL. Paweł Kowalik jest z nimi w stałym kontakcie. PFL jest numerem jeden, ale gdzieś tam cały czas pukamy do UFC. Wcześniej było gwarantowane, że wezmę udział w Contender Series, ale ich profil zawodniczy był tak skonstruowany, że nie łapałem się do niego. Szukali bardziej chłopaków, którzy mieli mniejsze rekordy, mniej wygranych walk z rzędu, żeby nie kalkulowali, żeby te walki były bardziej porywające – tłumaczył.

Ostatni występ Formeli to wygrana z Nursultanem Kassymkhanovem w październiku podczas gali FEN 51.

Przeczytaj też: Oficjalnie: Debiut Bryczka w UFC – potwierdzono termin i rywala

Źródło: MyMMA

Kategorie
NEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.