Oktagon 62
Fot. Oktagon MMA

Odważny krok Oktagon MMA. Chcą pobić rekord KSW?

Organizacja Oktagon MMA ogłosiła ambitne plany.

Oktagon MMA wkracza na nowy, niezbadany dotąd dla siebie poziom.

Ekspansja za zachodnią granicę

Oktagon MMA, organizacja z Czech, zyskująca na popularności, rozszerza swoje horyzonty poza granice swojego kraju. Działalność w Niemczech, gdzie przeprowadzono już dziewięć imponujących gal, świadczy o poważnych intencjach. Ondrej Novotny, jeden z założycieli, razem ze swoimi współpracownikami, nie spoczywa na laurach.

Wielkie plany na przyszłość materializują się w zapowiedzi jubileuszowego, dziesiątego wydarzenia na niemieckim gruncie. Ogłoszono, że gala numer 62 odbędzie się na imponującym stadionie piłkarskim we Frankfurcie. Już samo to w sobie budzi ogromne emocje.

W pogoni za rekordami

Oczekuje się, że to wydarzenie może przyciągnąć uwagę 55 tysięcy widzów, choć stadion może pomieścić jeszcze więcej – aż 58 tysięcy fanów. Taki wynik mógłby postawić Oktagon MMA na prowadzeniu w Europie, przewyższając osiągnięcia polskiego KSW. Rekord sprzedaży biletów na galę KSW 39, który wynosi 57 776, mógłby zostać przebity.

Warto wspomnieć, że światowy rekord frekwencji na galach MMA wciąż należy do nieistniejącego już Pride FC. Te w 2002 roku zgromadziło aż 91 107 kibiców.

 

Kategorie
NEWSOktagon MMA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.