Co stoi za globalnym wzrostem zainteresowania iGamingiem?

Sektor gier losowych w Internecie rośnie w niesamowitym tempie. Pierwsze kasyna kształtowały się zaledwie 20 lat temu. Dzisiaj jest ich mnóstwo, a kolejne pojawiają się praktycznie z dnia na dzień. W Polsce popularne są przede wszystkim takie portale jak https://hitnspin.pl/ – ogromne serwisy, zawierające tysiące gier losowych oraz mnóstwo promocji.

Czy ten rozwój sektora gier losowych się zatrzyma? Czy może sytuacja nadal będzie rozwijać się w tak dynamicznym tempie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania, ale aby zrozumieć fenomen iGamingu, warto zwrócić uwagę na podstawowe czynniki, które miały wpływ na ten stan rzeczy.

Dostępność – brak hazardu zamienił się na absolutną swobodę gry

Gdyby cofnąć się trzy dekady, to przeciętny Polak nie miałby praktycznie żadnego dostępu do hazardu. Pomimo że regulacje prawne praktycznie nie istniały, problem osób nadużywających gier losowych był znikomy, bo ludzie po prostu nie mieli gdzie grać.

Kluczowy okazał się Internet i to, w jakim tempie trafiał do polskich domów. Sieć pozwala na błyskawiczne dołączenie do rozgrywki, bez wymogu wychodzenia z domu. Wystarczy po prostu wybrać kasyno, zdeponować pieniądze i grać. To ogromny przeskok, który sprawił, że zasięgi sektora hazardowego zwiększyły się nawet dziesięciokrotnie, co przełożyło się proporcjonalnie na zainteresowanie.

Kolejnym kamieniem milowym było rozpowszechnienie „urządzeń mobilnych”, czyli telefonów oraz tabletów zdolnych do uruchamiania różnego rodzaju aplikacji i zapewniających swobodne korzystanie z Internetu. Gra losowa stała się dostępna już nie tylko dla każdego z domu, ale także dla każdego z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. W tym czasie powszechne stało się 4G i 5G, zapewniając już absolutną swobodę gry w dowolnym miejscu i czasie.

Wzrost gospodarczy na całym świecie

Chęć na gry losowe pojawia się przede wszystkim w społeczeństwach rozwiniętych. Owszem, jest pewien odsetek graczy, którzy ze względu na swoją sytuację finansową, nie powinni bawić się w ten sposób, ale za to odpowiada świadomość tej formy zabawy, o której piszemy w kolejnym rozdziale. Dlatego samo to, że społeczeństwo się rozwija, sprawia że podstawowe potrzeby życiowe nie są już na pierwszym planie i ludzie sięgają po rozrywkę, która często okazuje się też grami losowymi.

Wzrost gospodarczy i jego przełożenie na zainteresowanie grami losowymi wiąże się także z dodatkowymi czynnikami:

  • Sektor iGamingu ma znacznie bardziej rozbudowany marketing. Dostęp do reklam, promocji i niesamowicie konkurencyjnego rynku, który edukuje i zachęca do rozrywki.
  • Wpływ mediów społecznościowych. To Internet rządzi dzisiejszym światem i media społecznościowe mają ogromny wpływ na świadomość gry losowej w Internecie. Dzięki temu gracze, którzy mają ze względów finansowych możliwość zabawy, doskonale wiedzą, gdzie się udać, żeby oddać się rozrywce.

Nieustający wzrost gospodarczy przekłada się na setki kolejnych czynników popychających ludzi do gry w kasynach internetowych.

Nieustannie rosnąca świadomość gier losowych

Hazard ma dwa oblicza. Pierwsze jest powszechnie uznawane za negatywne – to patologiczna gra znamienna dla słabiej rozwiniętych społeczeństw. Ludzie nie mają świadomości zagrożeń takiej zabawy i korzystają z niej bez względu na konsekwencje.

Drugie oblicze jest bardziej adekwatne do dzisiejszych czasów. Świadomy gracz doskonale wie, czego może się spodziewać i czego powinien oczekiwać od kasyn internetowych. Dzięki temu jest odporny na wszystko i wie, kiedy rozgrywka może doprowadzić do czegoś nieoczekiwanego. W ten sposób ludzie po prostu bawią się w kasynach internetowych, a ryzyko jedynie istnieje w ich świadomości. Wtedy patologia staje się niewiele znaczącym marginesem.

iGaming nadal będzie rósł

Pomimo wielu perturbacji na świecie, szacuje się, że ogólny wzrost gospodarczy będzie postępował, a wraz z nim dostęp do Internetu i świadomość potencjalnych graczy. Dlatego iGaming najprawdopodobniej nadal będzie rósł, aż całkowicie pokryje potrzeby nieustannie zwiększającej się liczby potencjalnych graczy.

Kategorie
Artykuł

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.