Mateusz Gamrot
Zdj. Twitter/UFC

Gamrot: Myśleliśmy, że byłeś ponad to Charles

Mateusz Gamrot od dawna chciał walki z Charlesem Oliveirą.

Mateusz Gamrot nie ukrywa ambicji do zmierzenia się z Charlesem Oliveirą, byłym mistrzem w kategorii lekkiej. Ten pojedynek mógłby przedefiniować jego karierę w mieszanych sztukach walki.

Rywalizacja nabiera tempa

Po ostatniej przegranej Charlesa Oliveiry z Armanem Tsarukyanem podczas gali UFC 300, Mateusz Gamrot intensyfikuje swoje starania o skonfrontowanie się z Brazylijczykiem w oktagonie. Polak, który ostatnio pokonał Rafaela dos Anjosa, widzi w Oliveirze idealnego przeciwnika na drodze do mistrzowskiego pasa.

Wygląda jednak na to, iż kolejnym oponentem Charlesa będzie Colby Covington, co nie spodobało się „Gamerowi”.

– Prosiłem o walkę z Oliveirą, ale on zamiast tego wyzwał Colby’ego. Gościa, który walczy raz na rok i ma bilans 2-3 od 2019 roku. Myśleliśmy, że byłeś ponad to Charles. Wiesz, że zagwarantuję Ci ogień na ziemi. Może to jednak dlatego wolisz walczyć z Colby’m – napisał Gamrot.

Gamrot, z rekordem 24-2 w MMA, jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących fighterów w kategorii lekkiej. Oliveira, z kolei, znany ze swoich niezwykłych umiejętności na parterze, mógłby stanowić poważne wyzwanie dla Polaka.

Przeczytaj też: Makhachev: Gamrot któregoś dnia może walczyć o pas

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.