mmanews.com

Dustin Poirier: To może być najlepsza walka jaką kiedykolwiek widzieli fani

Już w najbliższą sobotę Dustin Poirier stanie po raz pierwszy przed szansą zdobycia złota w UFC. Na gali numer 236 zmierzy się z Maxem Holloway'em.

Walka ma status starcia o tymczasowy pas wagi lekkiej z uwagi na absencję prawdziwego mistrza Khabiba Nurmagomedova. Wydawać by się mogło, że Poirier powinien zawalczyć z kimś ze swojej kategorii wagowej, jednak UFC postawiło na mistrza wagi piórkowej, co jednak nie przeszkadza Dustinowi.

Ciężko coś powiedzieć czy zasłużył na walkę o ten pas czy nie. Ten facet to mistrz świata. Zatrzymał Jose Aldo dwukrotnie, faceta który jest najlepszym mistrzem w wadze piórkowej w historii. Max zawsze szuka niesamowitych walk ale skok do wyższej kategorii to co innego, jednak nie przeszkadza mi to.

-powiedział podczas media treningu (via MMAJunkie).

Dustin nie chce typować jak zakończy się starcie z Maxem, jednak jedno, czego jest pewien, to to, że fani będą z wielkim zaciekawieniem oglądać nadchodzące starcie.

Zamierzam wygrać w sobotnią noc. Wielu ludzi chce usłyszeć moje przewidywania: ja mówię, że to będzie ciężka walka. To może być najlepsza walka jaką kiedykolwiek widzieli fani. Nie wiem. To będzie wyczerpujące starcie. Wierzę, że on się nie podda tak jak ja się nie poddam. Nie wiem co dokładnie się wydarzy, ale czuję, że zatrzymam ten pociąg.

Gala UFC 236 w nocy z 13 na 14 kwietnia.

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.