Droga do KSW 48 – Cezary Kęsik i Jakub Kamieniarz

Kolejną walką podczas zbliżającej się gali KSW 48, w której kibice zobaczą dwóch debiutujących w organizacji zawodników, będzie starcie pomiędzy niepokonany Cezarym Kęsikiem i bardziej doświadczonym Jakubem Kamieniarzem.

Cezary Kęsik nie bez kozery nazywany jest „Lubelskim Czołgiem”. Nie tylko bowiem pozostaje niepokonany na zawodowych ringach, ale do tej pory jedynie jedna z jego walk zakończyła się na pełnym dystansie. Cezary pięć razy wygrywał przez nokauty, a raz poddał swojego rywala.

Pochodzący z Lublina zawodnik trafił do zawodowego świata MMA w roku 2015 i w ciągu kilku miesięcy zanotował trzy wygrane pod rząd. Zanim jednak rozpoczął swoją profesjonalną, sportową karierę, był bardzo aktywny na matach amatorskich, gdzie stoczył kilkadziesiąt walk.

Po pierwszych wygranych w zawodowym MMA, Cezary złapał jeszcze mocniejszy wiatr w żagle i dopisał do rekordu kolejne dwa zwycięstwa i dwa nokauty. Niestety kontuzja wykluczyła Kęsika z dalszych startów i zawodnik prawie rok czekał na powrót do klatki. Gdy już jednak do niej wrócił zawalczył o tytuł mistrzowski wagi średniej organizacji TFL. Zwycięstwo ponownie przyszło szybko, bo już w drugiej rundzie starcia, a na biodrach Cezarego zawisł upragniony pas.

Po tym sukcesie Kęsik dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo, a dosłownie miesiąc temu obronił wywalczony rok wcześniej mistrzowski tytuł. Dzięki temu sukcesowi i świetnym walkom, Cezary trafił do organizacji KSW, w której zmierzy się przed własną publicznością z trenującym w Poznaniu, niebezpiecznym Jakubem Kamieniarzem.

r

Kamieniarz swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął wcześniej niż Kęsik, bo już w roku 2013. Przedtem był też aktywnym zawodnikiem wydarzeń amatorskich. Do dziś natomiast toczy boje również w muay thai. W roku 2018 wywalczył srebrnym medal mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu.

Początki w zawodowych klatkach MMA nie należały do udanych dla zawodnika z Poznania. Pierwsze trzy walki Jakub przegrał. Porażki te nie zraziły go jednak do dalszych startów, a kolejna walka przyniosła pierwszy tryumf, który otworzył Kamieniarzowi drogę do dalszych zwycięstw. Jakub zanotował kolejne trzy wygrane i w tym czasie tylko raz musiał uznać wyższość rywala.

W połowie roku 2018 Kamieniarz dał świetną, wyrównaną walkę podczas lokalnej gali Slugfest, ale ostatecznie przegrał ją na punkty. To było jednak ostatnia porażka w jego dotychczasowej karierze. W ciągu kolejnych sześciu miesięcy zawodnik z Poznania stoczył bowiem trzy pojedynki i wszystkie wygrał, co otworzyło mu drogę do organizacji KSW.

Podczas gali w Lublinie dojdzie więc do starcia zawodników, którzy są na fali wznoszącej swojej sportowej kariery. Tylko jednak jeden z nich wyjdzie z klatki z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa. Czy będzie to Cezary Kęsik, a może Jakub Kamieniarz? Przekonamy się już 27 kwietnia, podczas KSW 48 w lublińskiej hali Globus.

Informacja prasowa KSW

Kategorie
KSW

Napisz komentarz

*

*

Powiązane

 • Scott Askham
  KSW

  Scott Askham – nowa korona KSW z Yorkshire!

  Scott Askham profesjonalną karierę rozpoczął w 2010 roku.  Od tego czasu walczył między innymi dla: UFC, Absolute Championship Berkut, BAMMA I Cage Warriors.   Początki profesjonalnej kariery Scott był miłośnikiem...
 • gracjan szadziński
  KSW

  Gracjan Szadziński: musze się cofnąć parę lat

  Gracjan Szadziński po bolesnej porażce w Lublinie postanowił dokonać zmian w swoich treningach. Skupia się na wyleczeniu kontuzji i chce wrócić do wcześniejszych nawyków i stylu walki. Skończyłem z...
 • KSW 49 bonusy
  KSW

  Bonusy po gali KSW 49 w Trójmieście

  Nie było łatwo wybrać, ponieważ KSW 49 obfitowało w fenomenalne skończenia i świetne pojedynki. Ostatecznie za walkę wieczoru uznano starcie mistrzowskie pomiędzy Scottem Askhamem a Michałem Materlą. Nagroda za nokaut wieczoru powędrowała...
 • KSW

  Marcin Wrzosek zawalczy na Wembley?

  Nie jeden z zawodników chciałby zawalczyć na tej wyjątkowej gali. Swoje chęci stoczenia pojedynku na Wyspach zgłosił Marcin Wrzosek. Polak w mediach społecznościowych zapytał swoich fanów czy chcieliby zobaczyć...